settings icon
share icon
Otázka

Co praví Bible o potratu?

Odpověď


Bible se nikde konkrétně nezabývá otázkou umělého přerušení těhotěnství. Však v Písmu jsou četná poučení, které dělají jasno v tom, jaký je Boží pohled na potrat. Jeremiáš 1:5 nám říká, že Bůh nás poznal předtím, než náz utvořil v lůne. Žalm 139:13-16 mluví o Boží aktivní roli při našem vzniku a utváření v děloze. Exodus 21:22-25 stanovuje stejný trest - smrt - pro toho, kto zapříčiil smrt dítěte v děloze jako i pro toho, kto spáchal vraždu. To jasně svědčí o tom, že pro Boha má dítě v děloze stejnou hodnotu jako dospělý člověk. Pro křesťany potrat není něčím o čem má žena právo rozhodovat. Je to věcí života a smrti lidského bytí stvořeného na Boží obraz (Genesis 1:26-27; 9:6).

První argument vždy použit proti křesťanské etice pokud jde o potrat je: "A co v případě znásilnění a/nebo incestu?" Je tá hrůza otěhotnět po znásilnění nebo incestu porovnatelná se smrtí dítěte? Dvě chyby neudělají správnou věc. Dítě počaté znásilněním/incestem může být dáno k adopci do milující bezdětné rodiny, anebo vychováno jeho matkou. Ještě jednou, dítě je zcela nevinné a nemělo by být trestáno za hříchy svého otce.

Druhý argument obvykle použit proti křesťanské etice pokud jde o potrat je: "A co když je život matky v ohrožení?" Upřímně řečeno, odpovědět na tuto otázku je nejtěžší. Především, uvědomme si, že tato situace je důvodem pro potrat v méně než tisícině potratů ve světě dnes. Daleko více žen jdou na potrat kvůli pohodlí než žen, které si chtějí zachránit život. Potom si uvědomme, že Bůh je Bohem zázraků. On dokáže zachovat život matky i dítěte navzdory všem lékařským předpovědím o opaku. Napokon, tato otázka může být rozhodnuta jen mezi mužem, ženou a Bohem. Kterýkoli pár čelící této složité situaci by se měl modlit k Bohu o moudrost (Jakub 1:5) aby je Bůh vedl, co mají dělat.

Nad 95 procent potratů provedených dnes se týká žen, které prostě nechtějí mít dítě. Méně než 5 procent potratů se konají z důvodu znásilnění, incestu, nebo risku ohledně zdraví matky. Dokonce i v těch složitějších pěti procentách případů, interrupce by v žádném případě neměla být první alternativou. Život člověka v děloze stojí za veškeré úsilí, aby se dítě narodilo.

Pro ty, kteří prošli potratem: pamatujte, že hřích interrupce je o nic menší než kterýkoli jiný hřích. Skrze víru v Krista mohou být odpuštěny všechny hříchy (Jan 3:16; Římanům 8:1; Kolossenským 1:14). Žena která mala interrupci, muž který ji k ní nabádal, anebo dokonce doktor, který ji vykonal - ti všichni mohou být ospravedlneni vírou v Ježíše Krista.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co praví Bible o potratu?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries