settings icon
share icon
Otázka

Co to je nové nebe a nová země?

Odpověď


Mnoho lidí naprosto nechápe, jaké je vlastně nebe. Zjevení 21-22 nám dává podrobný popis nového nebe a nové země. Po skončení událostí posledních časů bude také skoncováno se zemí a nebem, které budou nahrazeny novým nebem a novou zemí. Místem věčného přebývání věřících bude nová země. Nová země se nazývá „nebe“, a zde budeme trávit věčnost. Na této nové zemi se bude nacházet Nový Jeruzalém, nebeské město. Na této nové zemi budou perlové brány a ulice ze zlata.

Nebe – nová země – je fyzickým místem, kde budeme bydlet v našich nových, oslavených tělěch (1 Korintským 15:35-58). Koncept toho, že nebe je „v oblacích“, je zcela nebiblický. Koncept toho, že budeme „duch, který se vznáší v nebi“, je také nebiblický. Nebe, které bude připraveno pro věřící, je zcela nová a dokonalá planeta, na níž budeme bydlet. Nová země bude prosta hříchu, zla, nemoci, utrpení a smrti. Pravděpodobně se bude podobat naší stávající zemi nebo bude možná dokonce přetvořena ze stávající země, jen bez prokletí hříchu.

A co nové nebe? Je důležité si uvědomit, že v myslích starověkých lidí znamenalo „nebe“ totéž, co nebesa, tedy atmosféru a vesmír, a zrovna tak označovalo místo, na kterém přebývá Bůh. Když tedy Zjevení 21:1 hovoří o novém nebi, je docela pravděpodobné, že mluví o přetvoření celého vesmíru – nová země, nové nebe, nový vesmír. Vypadá to, že i Boží nebe bude přetvořeno, aby všechny věci ve vesmíru dostaly „nový začátek“, ať už fyzický nebo duchovní. Budeme mít na věčnosti přístup do nového nebe? Možná, ale abychom měli jistotu, musíme si počkat. Kéž bychom všichni dovolili, aby v náš Boží Slovo formovalo správné chápání nebe.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co to je nové nebe a nová země?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries