settings icon
share icon
Otázka

Co je to modlitební procházka? Je biblické jít na modlitební procházku?

Odpověď


Modlitební procházka je praktika modlení se na jistém místě, je to typ přímluvné modlitby který zahrnuje procházku k nejakému místu anebo při nějakém místě a současné modlení se. Někteří lidé věří, že být v blízkosti místa pomáhá modlit se účinněji. Modlitební procházky dělají jednotlivci, skupiny nebo dokonce celé církve. Mohou být krátké jako panelák anebo dlouhé mnoho kolometrů. Jde o to, aby se použilo pěti zmyslů – zarak, sluch, čich, chuť a hmat – aby tak zástupní modlitebníci lépe pochopili o co se mají modlit.

Tak například, když se procházíte po vašem okolí a hledáte něco za co by ste se modlili, možná narazíte na dvůr velmi neupravený a zanedbaný. To vám možná napoví aby ste se modlili za zdraví obyvatel uvnitř - jak fyzické tak i duchovní. Některé modlitební skupiny obcházejí školy, modlíc se za učitele a žáky uvnitř, za jejich bezpečnost a pohodu, a aby byli v jejich škole zmařeny ďábelské plány. Někteří lidé cítí, že se líp koncentrují a mocněji směřují své modlitby když přecházejí v blízkosti lidí a míst za které se modlí.

Modlitební procházky jsou relativně nový fenomén, jeho původ není jasný. Pro modlitební procházky není biblický model, ačkoli je jasné – protože chodení pěšky byl v biblických dobách nejčastější způsob přepravy – že se lidé chodíc pěšky i modlili. Nicméně neexistuje přímý příkaz že modlitební procházky jsou něco co máme dělat. Věřit, že když se modlíme majíc tělo v nějaké pozici je silnější než když se modlíme jindy anebo jinak, není duchovní. Kromě toho, když možná cítíme, že máme být v blízkosti místa nebo situace abychom se modlili dobře, náš nebeský Otec, který je vždy všude, ví přesně co je potřeba a odpoví podle své dokonalé vůle a v načasování. Fakt, že On nám dovolí abychom byli částí Jeho plánů skrze naši modlitby je náš užitek, ne Jeho.

Nám je přikázáno “neustále se modlete” (1 Tessalonicenským 5:17), a protože jsou procházky něco co děláme denně, jistě částí neustálého modlení se je modlení se když se procházíme. Bůh slyší všechny modlitby těch, kteří zůstávají v Kristu (Jan 15:7), bez ohledu na čas, místo anebo polohu. Zároveň ale s jistotou není příkaz proti modlitebním procházkám, a cokoli nás nabádá modlit se, je hodno úvahy.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co je to modlitební procházka? Je biblické jít na modlitební procházku?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries