settings icon
share icon
Otázka

Modlitba potichu – je biblická?

Odpověď


Bible se možná nezminňuje konkrétně o tiché modlitbě, ale to neznamená že tato je méněcenná než modlitba nahlas. Bůh může slyšet naše myšlenky stejně snadně jak naše slova (Žalm 139:23; Jeremiáš 13:3). Ježíš poznal zlé myšlenky farizejů (Matouš 12:24-26; Lukáš 11:7). Před Bohem není skryto nic co říkáme nebo myslíme, On nepotřebuje slyšet naše slova aby věděl co si myslíme. On má přístup ke všem jemu určeným modlitbám, zdali jsou mluveny nebo ne.

Bible se zmiňuje o modlení se v soukromí (Matouš 6:6). Jaký je rozdíl mezi modlením se nahlas anebo potichu, když jsme sami?

Za jistých okolností je patřičná jenom modlitba potichu: např. mdlitba za něco co je jenom mezi tebou a Bohem, modlitba za někoho, kdo je přítomen, a pod. Není nic špatného na tom, že se modlíme potichu – pokud to není proto, že se cítíme trapně.

Možná nejlepším veršem naznačujícím platnost neřeknutých modliteb je 1 Tessalonicenským 5:17: “ Neustále se modlete.” Neustále se modalit samozřejmě nemůže znamenat, že se máme po celý čas modlit nahlas. Spíše to znamená, že máme být stále ve stavu vědomí Boha, kde každá myšlenka je v Jeho zajetí (2 Korintským 10:5) a máme přinášet každou situaci, plán, starch anebo znepokojení před Jeho trón. Částí neustálých modliteb jsou modlitby mluvené, šeptané, zpívané anebo potichu když namíříme naše myšlenky chvály, proseb, a díkůvzdání k Bohu.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Modlitba potichu – je biblická?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries