settings icon
share icon
Otázka

Co znamená modlit se ve jménu Ježíše?

Odpověď


O modlitbě ve jménu Ježíše se dozvídáme z Jana 14:13-14: „O cokoli poprosíte v mém jménu, to udělám, aby byl Otec oslaven v Synu. Když mě budete o něco prosit v mém jménu, já to udělám.“ Někteří lidé tento verš zneužívají a myslí si, že pokud řeknou na závěr své modlitby „ve jménu Ježíše“, Bůh jim vždy dá vše, oč žádají. V podstatě považují slova „ve jménu Ježíše“ za kouzelnou formuli, zaklínadlo. To je zcela nebiblické.

Modlit se v Ježíšově jménu znamená, že se modlíš s jeho autoritou a žádáš Boha Otce, aby tvou modlitbu vyslyšel právě proto, že ji předkládáš jménem jeho syna, Ježíše. Modlit se jménem Ježíše tedy znamená to samé, jako modlit se podle Boží vůle: „Toto je smělá důvěra, kterou k němu máme: Kdykoli o něco prosíme podle jeho vůle, slyší nás. A když víme, že nás slyší, kdykoli o něco prosíme, pak víme, že to, oč jsme jej prosili, dostáváme“ (1 Jan 5:14-15). Modlit se jménem Ježíše znamená modlit se za věci, které Ježíši přinesou čest a slávu.

Říct na závěr modlitby „ve jménu Ježíše“ není zaklínadlo. Pokud to, oč žádáme nebo co v modlitbě říkáme, není k Boží slávě a podle jeho vůle, říct „ve jménu Ježíše“ nemá žádný význam. Záleží na tom, abychom se upřímně modlili v Ježíšově jménu a k jeho slávě, ne na pouhém přidání určitých slov na závěr modlitby. To, na čem v modlitbě záleží, nejsou slova, ale záměr, s jakým se modlíme. Modlit se za věci, které jsou v souladu s Boží vůlí, to je pravou podstatou modlitby ve jménu Ježíše.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co znamená modlit se ve jménu Ježíše?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries