settings icon
share icon
Otázka

Bude v nebi existovat manželství?

Odpověď


V Bibli je psáno: „Po vzkříšení se lidé nežení ani nevdávají, ale jsou jako andělé v nebi“ (Matouš 22:30). Takto Ježíš odpověděl na otázku ohledně ženy, jež byla za svého života několikrát vdaná – za koho tedy bude vdaná v nebi (Matouš 22:23-28)? Je tedy zřejmé, že v nebi manželství není. To ovšem neznamená, že se manželé v nebi nebudou znát. Rovněž to neznamená, že manželé nebudou moct mít spolu blízký vztah. Zdá se ovšem, že tato pasáž naznačuje, že manželé v nebi nebudou za sebe provdáni.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením je to, že v nebi manželství nebude jednoduše proto, že ho nebude zapotřebí. Když Bůh ustanovil manželství, naplnil tím jistou potřebu. Především viděl, že Adam potřebuje společníka. „Hospodin Bůh také řekl: ‚Není dobré, aby člověk byl sám; opatřím mu rovnocennou oporu‘“ (Genesis 2:18). Eva byla řešením problému Adamovy samoty a také jeho potřeby mít „oporu“, tedy pomocníka, který by mu šel po boku životem jako jeho společník. V nebo ovšem nebude samota, nebude tam tedy existovat ani potřeba mít pomocníka. Budeme obklopeni zástupy věřících a andělů (Zjevení 7:9), a veškeré naše potřeby budou naplněny, včetně potřeby něčí společnosti.

Za druhé, Bůh stvořil manželství jako prostředek k rozmnožení a zalidnění země. Nebe se ovšem nebude zalidňovat pomocí rozmnožování. Ti, kdo jsou v nebi, tam jsou skrze víru v Pána Ježíše Krista; nejsou stvořeni pomocí rozmnožování. V nebi proto manželství neplní žádný záměr, neboť tam neexistuje ani rozmnožování, ani samota.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Bude v nebi existovat manželství?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries