settings icon
share icon
Otázka

Co říká Bible o křesťanech, kteří zůstávají svobodní?

Odpověď


Téma svobodných křesťanů a to, co Bible říká o lidech, kteří nikdy nevstoupí do manželství, je často nepochopeno. Pavel nám v 1. Korintským 7:7-8 říká: „Přál bych si, aby všichni byli jako já, každý má ale od Boha svůj vlastní dar, jeden tak a druhý jinak. Svobodným a vdovám říkám, že je pro ně lepší zůstat, jako jsem já.“ Povšimněme si, že zde říká, že někteří mají dar zůstat svobodní, někteří mají dar pro manželství. Přestože to vypadá, že téměř všichni vstupují do manželství, zde vidíme, že to neznamená, že by to byla Boží vůle pro každého. Například Pavel si nemusel dělat starosti s problémy a stresy, které by mu způsobilo manželství či rodina. Oddal celý svůj život šíření Božího Slova. Kdyby byl ženatý, nebyl by tak užitečný posel.

Na druhou stranu je třeba říct, že někteří lidé jsou lepší v týmu, a slouží Bohu jako manželský pár nebo jako rodina. Oba typy lidí jsou důležité. Není hřích zůstávat svobodný, nebo zůstat svobodný třeba i celý život. Nejdůležitější věcí v životě není najít si partnera a mít děti, ale sloužit Bohu. Měli bychom se vzdělávat v Božím Slovu tím, že se modlíme a čteme Bibli. Když Boha požádáme, aby se nám dal poznat, odpoví nám (Matouš 7:7), a když Jej požádáme, aby nás použil pro své dobré dílo, udělá to. „Nenechte se formovat tímto světem – raději se nechte proměňovat obnovou své mysli, abyste dokázali poznat, co je Boží vůle – co je dobré, náležité a dokonalé“ (Římanů, 12:2).

Na svobodný stav bychom neměli nahlížet jako na prokletí nebo důkaz toho, že s námi „není něco v pořádku“. Většina lidí sice vstupuje do manželství, a i Bible naznačuje, že manželství je Boží vůle pro většinu lidí, to ale neznamená, že svobodný křesťan je křesťan „druhé kategorie“. Pokud můžeme něco z 1. Korintským 7 vyčíst, pak je to skutečnost, že zůstávat svobodný je vyšší povolání. Stejně jako je tomu se vším ostatním, i v otázce manželství bychom měli Boha požádat o moudrost (Jakub 1:5). Když se budeme držet Božího plánu, ať už je tím plánem manželství nebo svobodný stav, výsledkem bude produktivita a radost, jak je pro nás Bůh zamýšlí.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co říká Bible o křesťanech, kteří zůstávají svobodní?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries