settings icon
share icon
Otázka

Je možné že mohou být k Bibli dodané další knihy?

Odpověď


Není důvod věřit že Bůh ke svému Slovu přidá další zjevení. Bible začíná samým počátkem lidstva - Genesis - a končí koncem lidstva jak ho známe - Zjevením. Všechno mezi tím je pro náš užitek, pro užitek věřících, aby jsme byli zmocněni s Boží pravdou v našem každodenním životě. Víme to z 2 Timoteovi 3:16-17 "Veškeré Písmo je vdechnuté Bohem a je užitečné k vyučování, k usvědčování, k napravování a k výchově ve spravedlnosti, aby byl Boží člověk dokonalý a vybavený ke každému dobrému dílu."

Pokud by byli k Bibli dodané další knihy, rovnalo by se to tvrzení že Bible kterou máme dnes je nekompletní - že nám neříká všechno co potřebujeme vědět. Přestože se to vztahuje jen na Zjevení, Zjevení 22:18-20 nás učí důležitou pravdu o přidávání k Božímu Slovu: "Já dosvědčuji každému, kdo slyší slova proroctví této knihy: kdo by něco přidal k těmto věcem, tomu Bůh přidá ran zapsaných v této knize. A kdyby někdo ubral ze slov knihy tohoto proroctví, Bůh odejme jeho díl z knihy života a ze svatého města ..."

My máme vše co potřebujeme v dnešních 66-ti knihách Bible. Není v životě jediná situace, o které by Písmo nepsalo. Co začlo v Genesis nachází svůj konec v Zjevení. Byble je naprosto kompletní a dostatečná. Mohl Bůh přidat k Bibli? Samozřejmě že mohl. Avšak není žádný důvod - biblický ani teologický - věřit že On tak hodlá udělat, anebo že je potřeba aby to udělal.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Je možné že mohou být k Bibli dodané další knihy?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries