settings icon
share icon
Otázka

Jak mám evangelizovat své přátele a rodinu, aniž bych je urazil nebo odstrčil od sebe?

Odpověď


Každý křesťan měl někdy člena rodiny, přítele, spolupracovníka nebo známého, který nebyl křesťan. Říkat evangelium ostatním může být docela obtížné, a týká-li se někoho, s kým máme blízké emocionální pouto, může to být ještě obtížnější. Bible nám také říká, že někteří lidé se kvůli evangeliu urazí (Lukáš 12:51-53). Přesto jsme ale dostali příkaz se o evangelium dělit a neexistuje žádný důvod proč to nedělat (Matouš 28:19-20; Skutky 1:8; 1 Petr 3:15).

Jak tedy evangelizovat členy rodiny, přátele, spolupracovníky a známé? Nejdůležitější je modlit se za ně. Modlete se, aby Bůh změnil jejich srdce a otevřel jim oči (2 Korintským 4:4) pro pravdu evangelia. Modlete se, aby je Bůh přesvědčil o tom, že je miluje a že potřebují spasení skrze Ježíše Krista (Jan 3:16). Modlete se za moudrost, abyste věděli, jak jim můžete posloužit (Jakub 1:5). K modlení pak musíme přidat svůj zbožný křesťanský život, aby viděli, jak Bůh změnil naše životy (1 Petr 3:1-2). Jak jednou řekl svatý František z Assisi, „Stále zvěstuj evangelium a není-li zbytí, použij i slova.“

A nakonec musíme být ochotní a smělí i v samotném zvěstování evangelia. Řekni své rodině a přátelům o spasení skrze Ježíše Krista (Římanům 10:9-10). Buď vždy připraven mluvit o své víře (1 Petr 3:15), ovšem s ohledem a respektem. Nakonec musíme přenechat spasení svých blízkých na Bohu. Je to přece Boží moc a milost, která lidi zachraňuje, a ne naše snaha. To nejlepší, co pro ně můžeme udělat, je modlit se za ně, svědčit jim a žít před nimi křesťanským životem.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Jak mám evangelizovat své přátele a rodinu, aniž bych je urazil nebo odstrčil od sebe?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries