settings icon
share icon
Otázka

Jaký je nejlepší způsob evangelizovat někoho, kdo je v sektě anebo ve falešném náboženství?

Odpověď


Nejdůležitější věc, kterou můžeme v sektě zapleteným lidem udělat je modlit se za ně. Potřebujeme se modlit aby Bůh změnil jejich srdce a otevřel jejich oči k pravdě (2 Korinťanům 4:4). Potřebujeme se modlit aby je Bůh přesvědčil o tom, že potřebují spasení skrze Ježíše Krista (Jan 3:16). Bez Boží moci a přesvědčení Svatého Ducha se nám nikdy nepodaří přesvědčit kohokoli o pravdě (Jan 16:7-11).

Také potřebujeme žít dobrý křesťanský život, aby ti chyceni do pasti sekty a náboženství mohli vidět změnu, kterou Bůh udělal s námi v našich vlastních životech (1 Petrova 3:1-2). Potřebujeme se modlit za moudrost jak jim posloužit mocným způsobem (Jakub 1:5). Konec konců musíme být ovážni v našem sdílení evangelia. Musíme ukázat vzkaz spásy skrze Ježíše Krista (Římanům 10:9-10). Musíme být vždy připraveni obhajovat naši víru (1 Petrova 3:15), ale musíme tak dělat jemně a ohleduplně. My můžeme prohlásit učení správně, zvítězit válku slov, a přece brzdit věc přístupem hněvivé nadřazenosti.

Nakonec to, jestli lidé, kterým sme svědčili, budou spaseni, musíme přenechat na Boha. Je to Boží moc a milost, která zachraňuje lidi, ne naše snaha. Ačkoli je dobré a moudré být připraveni podát mocnou obhajobu a mít vědomosti o falešných učeních, nic z těchto věcí nepovede k obrácení těch lidí chycených do pasti sekt a falešných učení. Nejlepší co můžeme udělat je modlit se, svědčit jim, a žít před nimi křesťanský život, spolehnouc se na Ducha Svatého že udělá práci přitáhnout, přesvědčit a obrátit.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Jaký je nejlepší způsob evangelizovat někoho, kdo je v sektě anebo ve falešném náboženství?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries