settings icon
share icon
Otázka

Jak poznám svůj duchovní dar?

Odpověď


Neexistuje žádné kouzelné zaklínadlo ani duchovní zkouška, která by nám přesně řekla, jaké je naše duchovní obdarování. Duch svatý rozděluje dary tak, jak sám chce (1. Korintským 12:7-11). Zároveň nás ale Bůh nechce nechat v nevědomosti ohledně toho, jak mu máme sloužit. Problém ovšem je, že se duchovními dary necháme tak lehce pohltit, že potom chceme Bohu sloužit jen v té oblasti, ve které si myslíme, že jsme byli duchovně obdarováni. Takhle ale duchovní dary nefungují. Bůh nás povolává k tomu, abychom mu poslušně sloužili. A k tomu, abychom dosáhli každého cíle nebo úkolu, ke kterému nás povolal, nás Bůh také vybaví.

Své duchovní obdarování můžeme rozeznat různě. K porozumění našeho obdarování může pomoct (i když to nejsou zaručeně spolehlivé postupy) to, když svůj duchovní dar podrobíme zkoušce nebo si sami svá obdarování zinventarizujeme. I potvrzení od ostatních věřících může vnést světlo do našeho duchovního obdarování. Lidé kolem nás, kteří nás vidí Pánu sloužit, často dokážou poznat, jaký máme duchovní dar – dar, který my sami často bereme jako samozřejmost nebo jej prostě nepoznáme. Důležitá je rovněž modlitba. Tou osobou, která přesně ví, jakým duchovním darem jsme byli obdařeni, je sám dárce – Duch svatý. Můžeme Boha požádat, aby nám ukázal, jak jsme byli obdarováni, abychom svůj dar dokázali lépe používat pro jeho slávu.

Ano, některé lidi Bůh povolává, aby byli učitelé, a dává jim dar vyučování. Některé lidi Bůh povolává k tomu, aby byli služebníci, a dává jim dar pomáhat. Přesto ale nás to, že známe svůj duchovní dar, neomlouvá ze služby Bohu i mimo oblast našeho obdarování. Je užitečné vědět a poznat, jaký duchovní dar či dary nám Bůh dal? Jistěže je. Je špatné se na svůj duchovní dar zaměřit natolik, že si nevšimneme jiných příležitostí, jak sloužit Bohu? Ano! Jsme-li oddáni službě Bohu, vybaví nás přesně těmi duchovními dary, které potřebujeme.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Jak poznám svůj duchovní dar?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries