settings icon
share icon
Otázka

Co říká bible o depresi? Jak může křesťan překonat depresi?

Odpověď


Deprese je rozšířena choroba, která postihla miliony lidí, jak křesťany, tak i nekřesťany. Lidé trpící depresí mají velké pocity smutku, hněvu, beznaděje, únavy, a různé jiné symptomy. Oni se můžou cítit zbyteční a dokonce pomýšlejí na sebevraždu, strácejíc zájem o věci a lidi, které je kdysi těšili. Deprese často začíná životními okolnostmi jako je ztráta zaměstnání, smrt milovaného, rozvod, psychologické problémy jako zneužívání nebo nízké sebevědomí.

Bible nám říká abychom byli naplněni radostí a chválou (Filipenským 4:4; Římanům 15:11) - Bůh patrně chce abychom žili radostný život. Tohle není lehké pro někoho, kdo trpí depresí, ale to může být napraveno pomocí Božích darů modlitby, studiu a aplikací Bible, podpůrních skupin, přátelství mezi věřícími, přiznání, odpuštění a poradenství. Musíme se usilovat, abychom obrátili své úsilí ven a ne abychom se zabalili jenom pro sebe. Pocity deprese můžou být vyřešeny když ty, kdo trpí depresí, se soustředí na Krista a jiné v místo na sebe sama.

Klinicá deprese je choroba - pokud je diagnostikována lékařem. Možná že nebyla způsobena nešťastnými okolnostmi, ani její symptomy nemohou být zmírněny vůlí člověka. V protikladu s tím, co někteří křesťané věří, klinická deprese není vždycky způsobena hříchem. Deprese může být někdy přičiněna psychickou poruchou, která potřebuje léčbu léky a/nebo poradenství. Samozřejmě, Bůh je schopný uzdravit jakoukoli nemoc nebo poruchu. Však v některých případech je návštěva u doktora kvůli depresi je to samé co návštěva doktora kvůli úrazu.

Jsou zde nejaké věci, které mohou zmírnit neklid těch, kteří trpí depresemi. Měli by se uistit, že stojí v Slově, dokonce i když to tak necítí. Emoce nás mohou vést na scestí, ale Boží Slovo stojí pevně a neměnně. Musíme zachovat pevnou víru v Boha a držet se Ho ještě těsneji když snášíme zkoušky a pokušení. Bible nám říká, že Bůh nikdy nedovolí aby pokušení v našem životě bylo nad naše síly (1 Korintským 10:13). I když být v depresi není hřích, člověk je odpovědný za to, jak reaguje na utrpení - a že vyhledá potřebnou profesionální pomoc. "Veďte nezištný život a buďte spokojeni s tím, co máte. Vždyť on řekl: "Nikdy tě nenechám a ani neopustím,"" (Židům 13:5)

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co říká bible o depresi? Jak může křesťan překonat depresi?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries