settings icon
share icon
Otázka

Co říká Bible o žárlivosti?

Odpověď


Když používáme slovo „žárlit“, používáme je v tom smyslu, že někomu závidíme něco, co má, a co my sami nemáme. Tento druh závisti je hřích a neměl by být jednou z vlastností křesťana; naopak, bylo by to ukazatelem toho, že jsme stále ještě ovládáni svými tužbami (1. Korintským 3:3). Galatským 5:26 říká: „Nebuďme ješitní, nesoupeřme spolu a nezáviďme si.“

Bible nám říká, že máme mít stejně dokonalou lásku, jakou nám projevuje Bůh. „Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy.“ (1. Korintským 13:4-5). Čím více jsme zaměření na sebe a vlastní touhy, tím méně jsme schopni soustředit se na Boha. Jakmile svá srdce zatvrdíme vůči pravdě, nedokážeme se obrátit na Ježíše a umožnit mu, aby nás uzdravil (Matouš 13:15). Ale když dovolíme, aby nás vedl Duch Svatý, způsobí, že poneseme ovoce spasení, což je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, mírnost a zdrženlivost (Galatským 5:22-23).

Když žárlíme a závidíme, naznačuje to, že nejsme spokojení s tím, co nám Bůh dal. Bible nám říká, že máme být spokojení s tím, co máme, protože Bůh nás nikdy neopustí, ani se nás nezřekne (Židům 13:5). Abychom překonali závist, musíme být víc jako Ježíš, a méně jako my sami. Ježíše můžeme poznávat prostřednictvím studia Bible, modlitby, a společenství se zralými věřícími. A s tím, jak se učíme sloužit ostatním, a ne sami sobě, se naše srdce začnou proměňovat. „Nenechte se formovat tímto světem – raději se nechte proměňovat obnovou své mysli, abyste dokázali poznat, co je Boží vůle – co je dobré, náležité a dokonalé“ (Římanům 12:2).

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co říká Bible o žárlivosti?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries