settings icon
share icon
Запитання

Чи відповідає Біблії прикликання крові Христа?

Відповідь


Прикликання крові Христа в молитві – це практика, яку можна простежити до деяких ранніх лідерів руху «Слово віри». Коли люди говорять про прикликання крові Ісуса в молитві, то мають на увазі практику «вимагання» сили Христа для подолання будь-якої проблеми, використовуючи фразу «Я прикликаю кров Ісуса для _______».

Прикликання крові Христа не має жодних біблійних підстав. Ніхто у Святому Письмі ніколи не робив цього. Ті, хто «прикликає кров», вважають, ніби в цих словах є щось магічне або з їхньою допомогою молитва стає сильнішою. Це вчення з'явилося через хибне та єретичне розуміння молитви – ніби вона є нічим іншим, як способом управляти Богом заради отримання бажаного, а не проханням про виконання Його волі. Весь рух «Слово віри» заснований на псевдовченні, що віра є силою, і якщо ми молимося з достатньою вірою, то Бог забезпечить нас здоров'ям, багатством і щастям, а також позбавить проблем у будь-яких ситуаціях. Прихильники цього вчення розглядають Бога просто як спосіб отримати бажане, а не як святого, незалежного, досконалого та праведного Творця, Яким Його показує нам Біблія.

Ті, хто навчає цій омані «Слова віри», підносять людину і наше «право» вимагати те, що ми хочемо, змушуючи Господа реагувати так, як хочемо ми. Це суперечить істинній біблійній вірі, продемонстрованій в житті Павла та його ставленні до страждань і випробувань. Він писав у 2 Тимофію: «Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, – будуть переслідувані» (2 Тимофію 3:12). Проте «Слово віри» навчає, що якщо ми страждаємо, хворіємо чи боремося з гріхом, то це пов'язано з тим, що ми недостатньо віримо або не прикликаємо кров Ісуса, щоб отримати те, що належить нам за правом. Але ми ніде не знаходимо, щоби Павло прикликав кров Христа або претендував на щось, «що належить йому за правом», коли стикався з випробуваннями та переслідуваннями. Замість цього ми бачимо його непохитну віру у Христа, незалежно від ситуації: «бо знаю, в Кого я ввірував та впевнився, що має Він силу заховати на той день заставу мою» (2 Тимофію 1:12) .

Далі апостол говорить: «бо навчився я бути задоволеним із того, що маю. Умію я й бути в упокоренні, умію бути й у достатку. Я привчився до всього й у всім: насищатися й голод терпіти, мати достаток і бути в недостачі. Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, – в Ісусі Христі» (Филип'янам 4:11-13). Павло направляв свою віру лише на Христа і міг з упевненістю сказати: «А від усякого вчинку лихого Господь мене визволить та збереже для Свого Небесного Царства. Йому слава на віки вічні, амінь!» (2 Тимофію 4:18).

«Прикликання крові» в загальнопоширеній практиці має більше спільного швидше з містицизмом, аніж з біблійною молитвою. Повторення певних слів не робить наші молитви сильнішими. Крім цього, «прикликання крові» Христа не вимагається, щоб здолати сатану. Він уже був переможений, і якщо ми справді народилися згори, то він не має влади над нами, крім того, що Бог допускає для Своїх цілей і слави. У Колосянам 1:13-14 це подано абсолютно чітко: «що [Бог Отець] визволив нас із влади темряви й переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина, в Якім маємо відкуплення і прощення гріхів».

Замість того, аби «прикликати кров» Христа для захисту чи отримання сили, християни мають виконувати вказівку з Якова 4:7: «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, – то й утече він від вас». Замість практики небіблійного виду молитви, нам слід дотримуватися простих заповідей Святого Письма, провадячи життя в чистоті перед Богом, контролюючи всі наші думки, щоб не залишити місця гріху; визнаючи свої переступи, коли ми не виконуємо ці перші дві заповіді, та використовуючи «повну Божу зброю», як вказано в Ефесянам 6:13-17.

Біблія дає нам численні інструкції щодо переможного життя у Христі, і «прикликання крові» Ісуса не є однією з них. Ми були очищені Його кров'ю, і Він – наш Первосвященик і Посередник, Який «завжди живий», щоб заступитися за нас (Євреям 7:25). Як Його вівці ми вже перебуваємо під Його захистом; ми просто маємо жити день у день, покладаючись на Нього в усьому, що Він уже пообіцяв і дав.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи відповідає Біблії прикликання крові Христа?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries