settings icon
share icon
Soru

Sonsuz Yaşama Sahip Misiniz?

Yanıt


Kutsal Kitap sonsuz yaşam için açık bir yol gösterir. İlk olarak, Tanrı’ya karşı günah işlediğimizi kabul etmeliyiz. “Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı'nın yüceliğinden yoksun kaldı” (Romalılar 3:23). Hepimiz Tanrı'yı hoşnut etmeyen ve cezalandırılmayı hak ettiğimiz şeyler yaptık. Sonuçta tüm günahlarımız sonsuz bir Tanrı'ya karşı olduğundan, yalnızca sonsuz bir ceza yeterli olur. “Çünkü günahın ücreti ölüm, Tanrı'nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa'da sonsuz yaşamdır” (Romalılar 6:23).

Ancak, günahsız (1 Petrus 2:22) ve sonsuz Tanrı Oğlu olan İsa Mesih bir insan haline gelerek (Yuhanna 1:1,14) bizim cezamızı ödemek için ölmüştür. “Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü” (Romalılar 5:8). İsa Mesih, bizim hak ettiğimiz cezayı Kendi üzerine alarak (2 Korintliler 5:21) çarmıhta öldü (Yuhanna 19:31-42). Üç gün sonra ölümden dirilerek (1 Korintliler 15:1-4) günah ve ölüm üzerinde zaferli olduğunu kanıtladı. “O büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih'i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir umuda ... kavuşturdu” (1 Petrus 1:3).

Kurtuluşumuz için imanla Mesih'in kim olduğuna ve neyi neden yaptığına ilişkin düşüncelerimizi değiştirmeliyiz (Elçilerin İşleri 3:19). Eğer O’nun bizim günahlarımızın bedelini ödemek için çarmıhtaki ölümüne güvenerek O’na iman edersek bağışlanacağız ve cennette sonsuz yaşam vaadini alacağız. “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu'nu verdi. Öyle ki, O'na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun” (Yuhanna 3:16). "İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın” (Romalılar 10:9). Yalnızca Mesih’in çarmıhta tamamladığı işe edilen iman, sonsuz yaşama giden tek gerçek yoldur! “İman yoluyla, lütufla kurtuldunuz. Bu sizin başarınız değil, Tanrı'nın armağanıdır. Kimsenin övünmemesi için iyi işlerin ödülü değildir” (Efesliler 2:8-9).

Eğer İsa Mesih’i Kurtarıcınız olarak kabul etmek istiyorsanız size basit bir dua sunmak istiyoruz. Unutmayın ki bu duayı veya başka bir duayı okumak sizi kurtarmaz. Sadece Mesih’e güvenmek sizi günahtan kurtarır! Bu dua sadece Tanrı’ya O’na olan imanınızı dile getirmenin ve kurtuluşunuzu sağladığı için O’na teşekkür etmenin bir yoludur. “Tanrım, Sana karşı günah işlediğimi ve cezayı hak ettiğimi biliyorum. Ama İsa Mesih O’na iman ederek bağışlanabilmem için benim hak ettiğim cezayı Kendi üzerine aldı. Kurtuluş için Sana güveniyorum. Sonsuz yaşam armağanı olan harika lütfun ve bağışlayıcılığın için teşekkür ederim! Amin!”

Burada okuduklarınızdan ötürü Mesih’i kabul etmeye karar verdiniz mi? Eğer öyleyse, lütfen aşağıdaki “Bugün Mesih’i kabul ettim” düğmesine basın.

EnglishTürkçe anasayfaya dön

Sonsuz Yaşama Sahip Misiniz?
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries