settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісуса розіп'яли?

Відповідь


Існує як земна, так і небесна причина розп'яття Ісуса. Простіше кажучи, земна причина полягає в тому, що люди злі. Небесна причина полягає в тому, що Бог добрий.

Земна причина розп'яття Ісуса: людство - це зло. Злі люди змовилися проти Нього, неправдиво звинуватили Його і вбили. У лідерів Ізраїлю було кілька причин, чому вони хотіли стратити Ісуса. Вони заздрили Його послідовникам (Матвія 27:18). Вони боялися, що Ісус збере занадто велику кількість послідовників, що може накликати на народ невдоволення римської влади і призвести до втрати ними свого положення (Івана 11:48). Вони ненавиділи те, що Ісус публічно викривав їхні гріхи (Матвія 23). І вони думали, що Він богохульствував, коли стверджував, що є Сином Божим (Луки 22:66-71). Але всі ці причини були лише симптомами їхньої глибинної невіри (Івана 5:46).

Ісус був розіп'ятий, а не побитий камінням, повішений, втоплений і т.д., тому що Його страту здійснили римляни. Розп'яття було методом страти, який застосовувався в Римській імперії для того, щоб зробити з когось приклад і утримати інших від вчинення подібних злочинів. Звичайною практикою було вивішувати на хресті звинувачення проти засудженого. Пилат написав на хресті Ісуса "Цар Юдейський" (Матвія 27:37). Юдейські лідери висунули це звинувачення, щоб підштовхнути римського намісника до страти Ісуса. Іван 19:12 повідомляє: "Відтоді Пилат намагався відпустити Його, та юдеї закричали, гукаючи: Якщо Його відпустиш, ти не є другом кесаря! Кожний, хто себе робить царем, противиться кесареві!" (УБТ). Пилат не міг собі дозволити, щоб його вважали терпимим до суперника кесаря.

Небесна причина, чому Ісуса розіп'яли: Бог добрий. У Бога був план спасіння грішників, а Ісус був Агнцем Божим, який прийшов, щоб взяти на Себе гріх світу (Івана 1:29). Незважаючи на те, що акт розп'яття Ісуса був злом, розп'яття все одно було Божим планом спокути гріха. "Адже справді в цьому місті зібралися проти святого Слуги Твого Ісуса, Якого Ти помазав, – Ірод і Понтій Пилат із язичниками та людьми Ізраїлю, аби здійснити те, що наперед призначила Твоя рука і Твоя воля, щоб воно сталося" (Дії 4:27-28).

Розп'яття не було випадком виходу зла з-під контролю. Ісус сказав Пилатові: "Не мав би ти жодної влади наді Мною, якби не була вона тобі дана з висоти" (Івана 19:11). Силам темряви було дано Божий дозвіл діяти (Луки 22:53). Бог допустив ненависть, змову, неправдиві звинувачення, фальшиві суди і вбивство Свого Сина. Розп'яттям Христа Бог використав злі бажання злих людей, щоб здійснити найбільше добро: забезпечити спасіння для людства. "На те була Господня воля, щоб завдали Йому ран і смерті" (Ісаї 53:10); результат був славний: "Він поніс на Собі гріхи багатьох і за злочинців заступатиметься" (вірш 12).

У старозавітних пророцтвах немає нічого, що прямо вказувало б на те, що Месія має бути розіп'ятий. У той же час, у Законі та Пророках є натяки на спосіб Його смерті. У Гал. 3:13 Павло застосовує Второзаконня 21:22-23 до смерті Христа. Розп'яття уможливило "проколювання", згадане в Захарії 12:10 (пор. Івана 19:37). Розп'яття призводить до пролиття крові, необхідної для жертвоприношення (Євр. 9:22; пор. Левит 17:11). При розп'ятті можна уникнути ламання кісток (Вихід 12:46; пор. Івана 19:36). І розп'яття Христа ідеально вписується в опис страждань Давида, з якими він зіткнувся в 22-му псалмі.

Ми всі скоїли гріхи, і всі ми гідні смерті, але Христос зайняв наше місце. Він був публічно страчений, і Його кров була пролита за нас, як пояснює Павло в Римлянам 3:25-26: "Його Бог дав як жертву примирення в Його крові через віру, щоби показати Свою справедливість у прощенні раніше вчинених гріхів, – у Божому довготерпінні; щоби показати Свою справедливість нинішнього часу, – що Він справедливий і оправдує того, хто вірить в Ісуса".

Зрештою, причина розп'яття Ісуса - це відповідь, яку кожен з нас повинен зрозуміти і прийняти вірою: Ісус був розп'ятий, щоб заплатити за мої гріхи, щоб я міг отримати прощення і примиритися з Богом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісуса розіп'яли?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries