settings icon
share icon
Запитання

Яке значення мало те, що Ісус був мертвий три дні?

Відповідь


Є кілька причин, чому важливо, що Ісус був мертвим протягом трьох днів перед Своїм воскресінням. По-перше, воскресіння після трьох днів смерті довело противникам Ісуса, що Він справді воскрес із мертвих. Чому? Згідно з єврейською традицією, душа/дух людини залишалася з її мертвим тілом протягом трьох днів. Після трьох днів душа/дух відходив. Якби воскресіння Ісуса відбулося того ж дня або навіть наступного дня, Його ворогам було б легше стверджувати, що Він ніколи не вмирав насправді. Важливо, що Ісус почекав кілька днів після смерті Лазаря, перш ніж прийшов воскресити його, щоб ніхто не зміг заперечити це чудо (Івана 11:38-44).

Друга причина, чому Ісусу було важливо бути мертвим три дні, полягала у виконанні біблійного пророцтва. Ісус особисто стверджував, що Він буде мертвий три дні (Матвія 12:40; 16:21; 27:63; Івана 2:19). Також дехто вказує на Осію 6:1-3 як на пророцтво про воскресіння Месії через три дні: "Підемо, – скажуть вони, – й повернемося до Господа ! Він нас розшарпав, але Він і вилікує нас, – поранив нас, і перев’яже наші рани. Після двох днів поверне нас до життя, а на третій день поставить нас на ноги, – і ми будемо перед Ним жити. Тож пізнаймо, намагаймося пізнати Господа , – Його прибуття надійне, як вранішня зірниця. Він прийде до нас неодмінно , як дощ, – як пізній дощ, аби зросити землю" (УБТ). Це також може бути уривок, на який посилається Павло в 1 Коринтян 15:4 про те, що Ісус "третього дня воскрес, згідно з Писанням".

Ці три дні були важливими і в інших відношеннях. Ісус помер у п'ятницю, 14 нісана, в день, коли було принесено в жертву пасхальне ягня. Його смерть уособлює смерть досконалої, бездоганної жертви за нас. Його воскресіння на третій день відбулося в перший день тижня, ілюструючи новий початок і нове життя для всіх, хто довіряє Йому.

Отже, чому Ісусу було важливо бути мертвим протягом трьох днів перед Своїм воскресінням? (1) Щоб невіруючі юдеї не могли заперечувати, що Ісус дійсно був мертвий. (2) Тому що про три дні пророкував Сам Ісус. Крім цих двох причин, Слово Боже не вказує чітко на причину необхідності трьох днів між смертю і воскресінням Ісуса.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яке значення мало те, що Ісус був мертвий три дні?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries