settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісус не одружився?

Відповідь


Оскільки Ісус був ідеальним і зразковим чоловіком, легко здивуватися, чому Він не одружився і не мав дітей за час Свого земного життя. Будучи працьовитим і вправним теслею, людиною з магнетично добрим характером і привабливою особистістю, а також маючи за плечима роки слави і чудотворення, цілком ймовірно, що Він вважався дуже привабливим шлюбним партнером.

Жодне з Писань не дає прямої відповіді на питання, чому Ісус ніколи не одружувався. Для пояснення самотності Ісуса було запропоновано кілька версій:

1. Ісус не одружився, бо мав обмежений час на землі. Його напружені подорожі та велике робоче навантаження завадили б Йому належним чином виконувати роль чоловіка та батька. А сім’я відволікала б Ісуса від його головної місії. Одруженому Ісусу довелося б ставити потреби дружини вище за потреби світу, який Він прийшов спасти (див. 1 Коринтян 7:32-35).

2. Три роки Ісус жив як бездомний цілитель-учитель (Луки 9:58). Він не попросив би жодну жінку розділити з Ним таке життя. Тепер, коли Він чекає на шлюб зі Своєю обручененою Нареченою, Церквою, Він готує для неї небесний дім (Івана 14:2-3), готує для неї досконале і вічне місце захисту.

3. Ісус знав, що прийшов померти (Ісаї 52:13-53:12; 1 Петра 1:19-20; Луки 18:31-33). Якби Він одружився, то, безумовно, залишив би вдову, можливо, з маленькими дітьми, яких довелося б виховувати самотужки. Він не міг навмисно заподіяти їй такого непотрібного болю.

4. Якби Ісус одружився, Його вдову, швидше за все, зачарували б, обожнювали, обожествили, і, ймовірно, їй загрожувала б фізична небезпека через її стосунки з Ісусом.

5. Ще однією причиною того, що Ісус не одружився, ймовірно, є те, що Він не бажав мати кровного наступника або породжувати суперечки про те, ким буде цей наступник, і чи слід вважати Його наступника також "Сином Божим". Метою Ісуса не було встановлення земного царства чи династії (див. Івана 18:36).

6. Ісус не одружився через Свою унікальність. У своїй "Історії християнської церкви" Філіп Шафф пише: "Бідність і безшлюбність Ісуса не мають нічого спільного з аскетизмом, але представляють, з одного боку, поблажливість Його викупної любові, а з іншого - Його ідеальну унікальність і Його абсолютно особливе ставлення до всієї Церкви, яка єдина може або гідна бути Його нареченою. Жодна з дочок Єви не могла бути рівноправним партнером Спасителя людства або представницьким главою нового творіння" (т. III, с. 68). Далі Шафф пояснює: "Хоча Ісус був повністю людиною, а отже, повністю здатним досконало виконати всі аспекти шлюбу, Він також був повністю божественним. Тому ніхто, хто має лише людську природу, не міг бути Йому підходящою парою".

7. Ісус не одружувався, бо Він прийшов на землю не для того, щоб обрати одну жінку понад усіх інших. Він прийшов, щоб спасти і відновити всіх, хто прийме Його. Якби Ісус вступив у подружні стосунки з однією жінкою, це неминуче заплутало б прийдешні покоління щодо значення Його стосунків зі Своєю духовною Нареченою, Церквою, з якою Він вже був заручений (Ефесян 5:25-27; Об'явлення 19:7-10; 21:9; 22:17; 2 Коринтян 11:2). Ісус зберіг Себе для Своєї істинної, вічної Нареченої. Якби Він обрав якусь одну жінку, щоб піднести її над усіма іншими, Він би суперечив і підірвав би Своє служіння всім.

8. У людському шлюбі чоловік і дружина стають "одним тілом" (Буття 2:24). Якби божественний Ісус, який не знав гріха, одружився з грішною жінкою ("бо всі згрішили", Римлянам 3:23), Його стосунки з дружиною викликали б певні сумніви. Якби Ісус став "однією плоттю" з грішницею, чи не заплямував би цей зв'язок Його гріхом? Якби у них були діти, яку природу мали б ці діти? Як фізичні діти Сина Божого, які стосунки вони мали б з Богом Отцем?

Ці ідеї про те, чому Ісус не одружився, підкріплюють новозавітні описи Ісуса як ідеальної Людини, єдиного чисто праведного і доброго, який ясно і послідовно вказував на вічність. Ісус не одружився, тому що людський шлюб не був необхідний для Його місії спасіння світу. Хоча шлюб і відображає стосунки Христа з Церквою (Ефесян 5:31-32), він є лише тимчасовим станом у світлі вічності. Ті, хто з Божої благодаті через віру входять до складу Нареченої Христової, мають всі підстави з нетерпінням очікувати приходу Ісуса, щоб прийняти їх у більшій славі та радості, ніж вони коли-небудь знали на землі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісус не одружився?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries