settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісус постив?

Відповідь


Піст - це практика, яка зустрічається у Святому Письмі. Піст у Біблії - це, як правило, добровільне, повне утримання від їжі протягом певного часу з метою присвятити себе пошуку Бога. Піст відмовляє нашій плоті в тому, чого вона хоче, щоб ми могли більш чітко зосередитися на зміцненні нашого духу.

Не схоже, що Ісус часто постив. Насправді, Його критики засуджували Його за те, що Він "їв і пив" (Матвія 11:19). У Святому Письмі є лише один зафіксований випадок, коли Ісус постив. Цей піст був одразу після Його хрещення (Матвія 3:13), яке започаткувало публічне служіння Ісуса. У Матвія 4:1-2 сказано, що Ісус був ведений Святим Духом у пустелю, щоб постити сорок днів і ночей. Під час цього посту Ісус неодноразово піддавався спокусам диявола. Цей час випробувань підготував Його до трирічного служіння, яке мало змінити світ.

Протягом цих сорока днів, коли плоть Ісуса була найслабшою, Він витримав безперервні спокуси від сатани. Сатана пропонував Йому альтернативи Божому плану, компроміси, які б задовольнили Його природні бажання, і нападки на саму Його ідентичність як Сина Божого (Матвія 4:3). Ісус використовував Слово Боже, а не власну силу, щоб перемогти ці спокуси і залишитися переможцем над гріхом. Він продемонстрував нам, що піст може зміцнити нас духовно, коли ми використовуємо його, щоб наблизитися до Бога.

Після того, як Ісус постив, диявол залишив Його, і "ось ангели приступили й служили Йому" (Матвія 4:11). Луки 4:14 завершує розповідь про цей час випробувань словами: "Ісус повернувся в силі Духа до Галилеї". Він переміг спокусу і був готовий прийняти мету, заради якої Отець послав Його. Він не буде покладатися на Свою людяність, щоб творити чудеса, визволяти пригноблених чи перемагати смерть. Піст був способом заявити про панування над Своєю людською природою, щоб Він жив кожну мить, керуючись "силою Духа" (Лк. 10:21). Він став прикладом для нас, які "не в царстві плоті, але в царстві Духа" (Римлянам 8:9). Якщо Син Божий не покладався на Свою плоть, щоб жити в послуху Богу, то і нам не слід цього робити.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісус постив?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries