settings icon
share icon
Запитання

Чому Бог послав Ісуса?

Відповідь


Біблія вчить, що Отець послав Сина у світ (Івана 5:37; 6:44, 57; 8:16, 18; 12:49; 20:21; Галатів 4:4; 1 Івана 4:14). Іншими словами, Бог послав Ісуса. Біблія також розповідає нам, чому Бог послав Ісуса у світ - причини, які ведуть до Його слави і нашої вічної користі. Ми розглянемо чотири причини, чому Бог послав Ісуса:

Чому Бог послав Ісуса: Щоб об'явити Отця

У творінні ми дізнаємося деякі речі про Творця, такі як "Його вічна сила і Божественність” (Римлянам 1:20, УБТ). Але який Бог насправді? Чи можливо пізнати Його особисто?

У Старому Завіті Бог почав відкривати Себе як Творець, Законодавець, Суддя і Відкупитель Свого народу. А потім з'явився Ісус (Євреїв 1:1-2). Ісус об'явив Бога у спосіб, який дійсно привернув нашу увагу.

Без Ісуса ми не змогли б побачити Бога. "Бога ніхто ніколи не бачив, та Єдинородний Бог, Який у лоні Отця, – Він явив Його" (Івана 1:18). Ісус, по суті, є "сяйвом слави та образом Його [Отця] сутності" (Євреїв 1:3). Тобто, якщо ви бачили Ісуса, ви бачили Отця (Івана 14:9).

Без Ісуса ми б сумнівалися в Божій любові. Але у справах, які Він зробив, і в смерті, якою помер, Ісус виявив Божу любов (Луки 7:12-13; Римлян 5:8). Без Ісуса ми б сумнівалися в Божій доброті і турботі. Але Ісус показав, що Бог знає наші потреби і бажає їх задовольнити (Матвія 6:8). Без Ісуса ми могли б вважати Бога несправедливим. Але у Своїй взаємодії з людьми різного походження Ісус показав Божу неупередженість.

Без Ісуса ми назавжди залишилися б без батька. Але Ісус показав нам, що ми можемо наблизитися до Бога, як дитина до свого батька (див. Матвія 6:9). Існують стосунки, засновані не лише на творінні, законі чи суді, але й на родинних стосунках (див. Матвія 12:49-50). Як писав Дж. Пакер: "Якщо ви хочете судити про те, наскільки добре людина розуміє християнство, з'ясуйте, наскільки їй близька думка про те, що вона є Божою дитиною і має Бога як свого Батька … Все, чого навчав Христос ... підсумовується у пізнанні Божого Отцівства. Отець - це християнське ім'я Бога" (Знання Бога, InterVarsity Press, 1973, с. 201).

Ісус говорив Божі слова, думав Божі думки, відчував і виражав Божі емоції, робив Божі справи. Бог послав Ісуса у світ, щоб відкрити нам Отця.

Чому Бог послав Ісуса: Щоб покінчити з гріхом

У Євреїв 9:26 сказано: "Тепер же Він з’явився один раз наприкінці віків, щоб Своєю жертвою усунути гріх".

Жертвоприношення старої левітської системи були недостатніми, щоб зняти гріх. Але Ісус приніс досконалу жертву, раз і назавжди. З пролиттям Його крові на хресті тваринам більше ніколи не потрібно було вмирати, щоб замінити нас. Коли Бог послав Ісуса у світ, Син Божий прийняв людську плоть і став кращою жертвою за гріх і кращим заповітом з Божим народом.

Бог послав Ісуса не для того, щоб заперечити факт гріха чи допомогти нам забути про нього. Заперечення і приховування не були Його метою. Бог хотів покінчити з гріхом раз і назавжди. У Христі Бог простив гріх і звільнив нас від його покарання. Через віру в Сина ми отримали повне звільнення від провини. Мало того, ми маємо визволення від влади самого гріха, справжнє спасіння і справжній мир з Богом. "Тож немає тепер жодного осуду тим, які в Ісусі Христі" (Римлянам 8:1).

Наші релігійні дії не можуть витерти гріх. Так само, як і співчуття, самозречення чи святе життя. Навіть наша смерть не може позбутися гріха. Гріх - це пляма на нашій душі, пляма на тканині нашого єства, яку можна змити лише жертвою Христа на хресті. Тільки Ісус може позбавити нас від гріха (1 Петра 2:24). Це одна з причин, чому Бог послав Його.

Чому Бог послав Ісуса: Щоб зруйнувати діла диявола

Ще одна біблійна причина, чому Бог послав Ісуса у світ, викладена в 1 Івана 3:8: “З’явився Божий Син, щоби знищити діла диявола". Це була божественна місія, виконана з точністю добре спланованого військового удару. Дві тисячі років тому Син Божий з’явився на чужій землі, в тилу ворога, з місією щось зруйнувати, і Він досягнув своєї мети. Він зруйнував усе, що робив диявол.

Диявол працював, щоб побудувати для себе царство, а Ісус прийшов, щоб зруйнувати ці рамки, зробивши все, що коли-небудь робив сатана, марною тратою часу. Диявол збудував свій замок з піску, а Ісус став припливом.

Діла диявола, які зруйнував Ісус, включають обман (Ісус є Істина); гріх (Ісус є наша Праведність); і смерть (Ісус є Воскресіння і Життя). Ісус зруйнував справи сатани фактом Своєї святості (Матвія 4:1-11; Івана 14:30), досконалістю Своєї жертви (Івана 12:31; Колосян 2:15; Євреїв 2:14-15; 1 Івана 2:2) та дією Своєї благодаті (Ефесян 2:1; Колосян 3:4; Римлян 16:20).

У диявола був план щодо Лазаря, і він не передбачав його воскресіння з мертвих (Івана 11). У диявола був план щодо Савла з Тарсу, і він не включав його місіонерство серед язичників (Дії 9). У диявола був план щодо филип'янського в'язня, і він не передбачав, що він переживе ніч і буде врятований та охрещений разом з усією своєю родиною (Дії 16). Плани сатани провалилися, і вони будуть продовжувати провалюватися, оскільки Божа воля звершується в нас і через нас. Що стосується майбутнього диявола, то він врешті-решт буде відправлений до місця тортур, яких він боїться (Матвія 8:28-29; Об'явлення 20:10).

Чому Бог послав Ісуса: Щоб дати приклад святого життя

У контексті страждань за праведність, Петро говорить нам, що Христос залишив нам "приклад, щоб ми йшли Його слідами" (1 Петра 2:21). Всі, хто слідує за Христом, повинні поводитися так, як поводився Ісус (1 Івана 2:6). Ми повинні бути святими, як Бог святий (1 Петра 1:16), і Ісус є нашим прикладом.

Ісус справлявся зі спокусами, і Він робив це без гріха (Луки 4:1-13; Євреїв 4:15). Ісус жив бездоганно, будучи святим у слові (Івана 8:45-46) і святим на ділі (1 Петра 2:22; Євреїв 7:26). Ісус плекав молитовне життя (Луки 5:16) і покладався на силу Святого Духа (Луки 4:1, 14).

Бог послав у світ Ісуса, і ми славимо Його за це. Ми безмежно вдячні нашому Господу, який наприкінці Свого служіння зміг поглянути на небо і сказати: "Я прославив Тебе на землі, завершив справу, яку Ти доручив Мені виконати" (Івана 17:4). Місія виконана.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог послав Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries