settings icon
share icon
Запитання

Хто воскресив Ісуса?

Відповідь


У Діях 2:24 Петро каже, що "Бог Його [Ісуса] воскресив” (УБТ). Це основна відповідь. Бог воскресив Ісуса. Коли ми читаємо більше Писання, ця основна відповідь стає більш нюансованою.

Біблія вказує на те, що всі три Особи Трійці брали участь у воскресінні Ісуса. Галатам 1:1 говорить, що Отець воскресив Ісуса з мертвих. Перше послання Петра 3:18 говорить, що Дух воскресив Ісуса з мертвих (див. також Римлянам 1:4, і зверніть увагу, що в Римлянам 8:11 чітко сказано, що Бог воскресить віруючих "через Свого Духа"). А в Івана 2:19 Ісус пророкує, що Він воскресить Себе з мертвих (див. також Івана 10:18). Отже, коли ми відповідаємо на питання, хто воскресив Ісуса, ми можемо сказати, що це зробив Бог. І під цим ми можемо мати на увазі, що це був Отець, Син і Святий Дух.

Може здатися дивним, як можна сказати, що Ісус воскресив Себе. Як мертва людина може мати якесь відношення до власного воскресіння? Відповідь полягає в тому, що Ісус був більше, ніж людина, яка померла; Він був вічним Сином Божим, що втілився. Злі люди могли вбити Його тіло, але вони не могли змінити Його вічну природу або зменшити Його божественну силу. В Івана 10:17-18 Ісус говорить те, що жоден простий смертний ніколи не міг би сказати: "Я кладу Свою душу, аби знову прийняти її. Ніхто не бере її від Мене, але Я Сам віддаю її. Владу маю її віддати, і владу маю знову її прийняти". Ніхто інший в історії світу не мав такої влади, як Він, щоб і покласти своє життя, і знову його підняти.

Більше того, Ісус сказав: "Я є воскресіння і життя" (Івана 11:25). Він стверджував, що Сам є воскресінням; Він має абсолютну владу над життям і смертю (Об'явлення 1:18). Ісус - це Бог. Він міг сказати, що воскресить Своє тіло на третій день, тому що Він як Бог має владу над смертю.

Хто воскресив Ісуса з мертвих? Бог, і ми маємо на увазі, що в цьому брали участь всі три Особи Трійці. Всі три Особи Трійці брали участь у створенні світу (1 Коринтян 8:6; Буття 1:1-2). Всі троє беруть участь у спасінні (Івана 3:6, 16). І всі троє відповідальні за воскресіння Христа Ісуса.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто воскресив Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries