settings icon
share icon
Запитання

Де хрестили Ісуса?

Відповідь


Євангеліє від Матвія дає нам найдокладнішу розповідь про хрещення Христа, починаючи з того, що "прийшов Ісус з Галилеї на Йордан до Івана, щоб у нього хреститися" (Матвія 3:13, УБТ). Євангеліє від Марка також стверджує, що Ісус був охрещений Іваном Хрестителем на березі річки Йордан: "Сталося, що тими днями прийшов Ісус із Назарета галилейського і був хрещений Іваном у Йордані" (Марка 1:9). Євангеліє від Луки дає найкоротший опис хрещення Ісуса і не вказує, де воно відбулося. Саме в Євангелії від Івана ми отримуємо найкращу підказку щодо точного місця на річці Йордан, де Ісус хрестився.

В Івана 1:19-28 ми знайомимося з Іваном Хрестителем, різким і суворим пророком, який поширював звістку про те, що обіцяний Ізраїлем Месія прийде. Релігійні лідери почали запитувати Івана: "Хто ти?". Оскільки Іван хрестив людей, фарисеї зажадали дізнатися, якою владою він здійснює хрещення. Іван відповів, що він просто посланий Богом, щоб приготувати шлях Господу. Незабаром Ісус вийде на сцену і почне своє земне служіння з хрещення. Євангелист пояснює: "Це сталося у Витанії, на другому боці Йордану, де Іван хрестив" (Івана 1:28).

Це місто Витанія стало відомим як "Витанія на другому боці Йордану”, як воно згадується в деяких перекладах Біблії. Його не слід плутати з рідним містом Марти, Марії та Лазаря (Івана 11:1), яке знаходиться на схід від Єрусалиму. Витанія, де охрестився Ісус, знаходиться на іншому боці Йордану, на східному березі річки. Іван хотів, щоб його читачі знали, де почалося служіння Ісуса. Згідно Івана 1:29-34, Ісус прийшов до Івана Хрестителя на східному березі Йордану і охрестився від нього.

Пізніше, в Івана 10:40-41, під час інтенсивного протистояння і конфліктів у служінні Ісуса, Ісус повернувся в ту саму Витанію, яка, можливо, була місцем, де Він був у безпеці. Писання говорить, що там до Ісуса прийшло багато людей.

Точне місцезнаходження Витанії на другому боці Йордану є предметом широких дискусій. Однак виходячи з географічних деталей у Святому Письмі, ми можемо бути достатньо впевненими, що вона знаходилася на східних берегах річки Йордан. Багато вчених визначають це місце за п'ять миль на північ від Мертвого моря в гирлі Ваді-ель-Харрар, що навпроти Єрихону. Це місце узгоджується з посиланнями на те, що до нього можна було дістатися з пустелі Юдеї, Юдейської гірської місцевості та Єрусалиму (Матвія 3:1-6, 13, 4:1; Луки 3:3, 4:1; Марка 1:4-5, 9-12).

За часів Івана Хрестителя ця місцевість була добре проїжджою: дорогою з Єрусалиму до Єрихону постійно проходив потік релігійних лідерів, воїнів, збирачів податків та інших мандрівників (Матвія 3:7; Луки 3:7, 10-14). Ця територія мала і більш раннє історичне значення. Саме в цій місцевості ізраїльтяни за часів Ісуса Навина зробили свої перші кроки на шляху до Обітованої землі (Ісуса Навина 1:1-6; Ісуса Навина 3:14-17); саме тут Ілля та Єлисей пройшли через води Йордану по суші, а Ілля був піднятий на небо у вихорі (2 Царів 2:1-12); і саме тут Ізраїль очікував повернення Бога у славі після вигнання (Єзекіїля 43:2-4). Цілком ймовірно, що Іван Хреститель обрав це місце не лише через легкість доступу, але й через його багату історичну спадщину та есхатологічне значення. Місце, де хрестився Ісус, нерозривно пов'язувало місію і послання Господа з єврейським народом і його надіями на прийдешнього Спасителя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Де хрестили Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries