settings icon
share icon
Запитання

Де жив Ісус?

Відповідь


Ісус жив у різних місцях. Перш ніж прийти на землю, Син Божий перебував з Отцем Небесним. В Івана 17:5, незадовго до розп'яття, Ісус молиться: "А тепер Ти прослав Мене, Отче, в Себе тією славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ постав" (УБТ). Також див. Івана 1:1-2, 14.

Прийшовши на землю, Ісус народився у Вифлеємі. Ця історія описана в Євангелії від Луки 2. Марія та Йосип жили в Назареті, але прийшли до Вифлеєму на перепис населення. Очевидно, у них там не було близьких родичів, тому що їм не було де зупинитися. Як довго Ісус, Марія та Йосип перебували у Вифлеємі, невідомо. Ми знаємо, що мудреці також приходили відвідати Його у Вифлеємі, але на той час сім'я перебувала в будинку, а не в стайні, де Він народився. Коли цар Ірод дізнався про мету візиту мудреців, він спробував убити Ісуса як потенційного суперника. Виходячи з часових рамок, які мудреці дали йому щодо зірки, Ірод наказав вбити всіх хлопчиків в околицях Вифлеєму віком від двох років і молодше (див. Матвія 2).

Через змову Ірода ангел уві сні попередив Йосипа, щоб він забрав сім'ю до Єгипту. Вони залишилися в Єгипті до смерті Ірода. Знову ж таки, ми не знаємо, як довго це тривало (Матвія 2: 13-15). Згідно зі світськими історичними джерелами, Ірод помер у 4 р. до н.е., що говорить нам про те, що не повинно було пройти багато часу після народження Ісуса, коли Ірод помер, і сім'я могла вільно повернутися до Ізраїлю.

Повернувшись до Ізраїлю, Йосип перевіз сім'ю назад до Назарету, де вони з Марією колись починали своє життя (Матвія 2:23; Луки 2:39). Вифлеєм знаходився в Юдеї, а Назарет - приблизно за 140 кілометрів на північ, в Галілеї. Це було рідне місто Ісуса, де Він виріс. Тому Його часто називали "Ісусом з Назарету" (Матвія 26:71; Марка 1:24; 10:47; Луки 4:34; 18:37; 24:19; Івана 1:45; 18:5-7; 19:19; Дії 2:22; 3:6; 26:9).

Після того, як Ісус розпочав Своє публічне служіння, Він переніс Свою базу в Капернаум, також у Галілеї, на березі Галілейського моря, приблизно за день ходьби від Назарету (Матвія 4:13). З Капернауму Він здійснив кілька поїздок до Єрусалиму, і багато подій, описаних в Євангеліях, відбулися саме в Єрусалимі.

Луки 9:57-58, натякаючи нам на те, де саме жив Ісус, повідомляє про цю наступну: "А в дорозі, коли вони йшли, один сказав Йому: Я піду за Тобою, куди тільки Ти підеш, Господи! Та Ісус відповів йому: Лисиці мають нори, а птахи небесні – гнізда; Син же Людський не має де й голови прихилити". Це, здається, вказує на те, що Ісус не мав власного будинку і не мав власного майна. Без сумніву, Він час від часу зупинявся у друзів як гість, як це було з Марією, Мартою та Лазарем у Віфанії за межами Єрусалиму (Лк. 10:38). Крім того, Він і учні могли просто розбивати табір, де б вони не були, оскільки Він здійснював мандрівне служіння. Твердження про те, що Ісус був багатою людиною (і що Він хотів, щоб усі Його послідовники також були багатими), просто не підтверджуються біблійними свідченнями.

Після воскресіння Ісус вознісся на небо, де сидить праворуч Отця (Ефесян 1:20; Колосян 3:1; Євреїв 8:1).

Ісус тимчасово зробив Своїм домом землю, щоб забезпечити нам місце в домі Його Отця (Івана 14:1-4). Одного дня всі, хто повірив у Нього, будуть насолоджуватися життям у Його присутності:

"І показав він мені чисту ріку живої води, прозорої, мов кришталь, що виходила від престолу Бога і Агнця. Серед його вулиць – і з одного, і з другого боку ріки – дерево життя, що приносить дванадцять плодів, щомісяця приносить свій плід. А листя дерева – для оздоровлення народів. І жодного прокляття більше не буде. А буде в ньому престол Бога і Агнця, і Його раби будуть служити Йому; і побачать Його обличчя, а Його Ім’я на їхніх чолах. І ночі вже більше не буде, і не потребуватимуть світла світильника та світла сонця, бо Господь Бог їх освічує, і вони будуть царювати навіки‑віків" (Об'явлення 22:1-5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Де жив Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries