settings icon
share icon
Запитання

Яким був Ісус як людина?

Відповідь


Хоча в Нього "не було нічого, що можна було б собі побажати" (Іс. 53:2, УБТ), саме особистість Ісуса притягувала до Нього людей. Він був людиною з видатним характером. Чим більше ми розуміємо, яким був Ісус, тим більше ми можемо прагнути наслідувати Його характер.

Яким був Ісус? Ісус мав співчутливу натуру. Він співчував натовпу, "оскільки були втомлені та розпорошені, наче вівці, які не мають пастуха" (Матвія 9:36). Через Своє співчуття до них Він зцілював їхні хвороби (Матвія 14:14; 20:34), а через їхній голод Він з милосердя створив достатньо їжі, щоб нагодувати великий натовп принаймні двічі (Матвія 14:13-21; 15:29-39).

Ісус був СЕРЙОЗНИМ і ЗОСЕРЕДЖЕНИМ. Він мав місію в житті і ніколи не відхилявся від неї, знаючи її вагу і обмеженість часу. Його позиція була позицією СЛУГИ. Він "не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити" (Мк. 10:45). Доброта і безкорисливість характеризували Його особистість.

Ісус був ПОКІРНИЙ волі Свого Отця, коли прийшов на землю і згодом пішов на хрест. Він знав, що смерть на хресті була єдиною платою, яку Отець міг прийняти за наше спасіння. Він молився в ніч, коли Його зрадив Юда: "Отче Мій, якщо можливо, нехай Мене обмине ця чаша; однак не як Я хочу, а як Ти" (Матвія 26:39). Він був покірним Сином і для Марії та Йосипа. Він виріс у звичайній (грішній) сім'ї, проте, Ісус "був слухняний" Своїм батькам (Луки 2:51). Він був ПОКІРНИЙ волі Отця. “Хоча був Він Сином, проте навчився послуху через те, що постраждав" (Євреїв 5:8). "Адже маємо не Такого Первосвященика, Який не може співчувати нашим слабкостям, але Який подібно до нас був випробуваний у всьому, за винятком гріха" (Євр. 4:15).

Яким був Ісус? Ісус був сповнений милосердя і прощення. На хресті Він молився: "Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!" (Луки 23:34). Ісус був ЛЮБЛЯЧИМ у Своїх стосунках. Наприклад, в Івана 11:5 сказано: "Ісус любив Марту, і сестру її, і Лазаря". Іван називав себе учнем, "якого любив Ісус" (Івана 13:23).

Ісус мав репутацію ДОБРОГО і ТУРБОТЛИВОГО. Він часто зцілював, щоб люди знали, хто Він такий. Він воістину довів, що є Сином Бога живого, усіма чудесами, які творив, і при цьому виявляв турботу про страждання тих, хто Його оточував.

Ісус був ЧЕСНИМ і ПРАВДИВИМ. Він ніколи не порушував Свого власного слова. Він говорив правду, куди б не йшов. Він жив життям, яке ми можемо чітко наслідувати. Ісус сказав: "Я є дорога і істина і життя". (Івана 14:6). У той же час, Він був МИРОЛЮБНИМ. Він не доводив свою правоту, не намагався пробити собі шлях до людських сердець.

Яким був Ісус? Ісус був БЛИЗЬКИМ зі Своїми послідовниками. Він проводив з ними багато якісного часу. Він бажав їхнього спілкування, навчав їх і допомагав їм зосередитися на вічному. Він також був близьким зі Своїм Небесним Отцем. Він регулярно молився до Нього, слухав, слухався і дбав про Божу репутацію. Коли Ісус побачив міняйл, які наживалися на поклонінні, Він вигнав їх геть. Він сказав: "Написано: Дім Мій буде домом молитви, а ви зробили його печерою розбійників!" (Луки 19:46). Ісус був СИЛЬНИМ, але лагідним ЛІДЕРОМ. Куди б Він не йшов (аж до неминучого занепаду), люди йшли за Ним, прагнучи слухати Його вчення. Люди були вражені авторитетом, з яким Ісус говорив (Марка 1:27-28; Матвія 7:28-29).

Ісус був ТЕРПЛЯЧИЙ, знаючи і розуміючи наші слабкості. Кілька разів в Євангеліях Ісус говорив про Своє терпіння перед обличчям наших невірних провокацій (Матвія 8:26; Марка 9:19; Івана 14:9; пор. 2 Петра 3:9).

Всі віруючі повинні прагнути наслідувати риси характеру Ісуса силою Святого Духа. Те, що приваблювало людей до Ісуса, повинно бути тим самим, що приваблює людей до нас. Нам потрібно читати Боже Слово (Біблію), щоб знати і розуміти, хто такий Бог і яка Його воля для нас. Ми повинні робити все для слави Господньої (1 Коринтян 10:31), жити як сіль і світло у світі і вказувати іншим на дивовижну істину Ісуса і спасіння в Ньому (Матвія 5:13-16; 28:18-20).

Послання до Филип'ян 2:1-11 - це корисний підсумок того, яким був Ісус і як ми повинні наслідувати Його:

"Отже, коли є якась втіха в Христі, коли є якась відрада в любові, коли є якась спільність духа, коли є якесь милосердя і щедрість, доповніть мою радість, щоб ви думали те саме, мали ту саму любов, були однодушні й однієї думки. Нічого не робіть наперекір чи з марнославства, але в покорі вважайте одне одного більшим за себе. Нехай кожний дбає не про себе, а про інших. Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі. Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив Самого Себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини і з вигляду був як людина; Він упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної. Тому Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь".

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яким був Ісус як людина?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries