settings icon
share icon
Запитання

Яку релігію сповідував Ісус?

Відповідь


Ісус народився в єврейській родині, яка дотримувалася юдейського закону (Луки 2:27). Ісус походив з коліна Юди, одного з дванадцяти колін Ізраїлю. Він народився в єврейському місті Віфлеємі і виріс у Назареті. Ісус був повністю занурений в єврейську культуру, національність і релігію.

Ісус сповідував релігію юдаїзму першого століття. Він "народився під законом" (Гал. 4:4) і виріс, вивчаючи Тору і дотримуючись її приписів. Він бездоганно дотримувався Закону Мойсея - всіх заповідей, постанов і свят (Євреїв 4:14-16). Він не просто слухався Закону, Він виконав його і довів його вимоги до кінця (Матвія 5:17-18; Римлян 10:4).

Ісус і Його учні святкували Пасху (Івана 2:13, 23; Луки 22:7-8) і Свято кущів (Івана 7:2, 10). Він дотримувався неназваного юдейського свята в Івана 5:1. Він відвідував богослужіння і навчав у синагогах (Марка 1:21; 3:1; Івана 6:59; 18:20). Він радив іншим дотримуватися Закону Мойсея і приносити жертви (Марка 1:44). Він пропагував повагу до Закону, як його викладали книжники і фарисеї Його часу (Матвія 23:1-3). Він часто цитував Танах (наприклад, Марка 12:28-31; Луки 4:4, 8, 12). Всім цим Ісус показував, що Його релігія - юдаїзм.

Розмовляючи з групою євреїв, Ісус кинув їм сміливий виклик: "Хто з вас оскаржить Мене за гріх?" (Івана 8:46, УБТ). Якби Ісус якимось чином відійшов від релігійних обрядів юдаїзму, Його вороги негайно скористалися б цією можливістю, щоб засудити Його. Натомість Ісус умів змусити своїх критиків замовкнути (Матвія 22:46).

Ісус часто різко висловлювався на адресу лідерів своєї релігії. Важливо пам'ятати, що засудження Ісусом фарисеїв, книжників і саддукеїв (Матвія 23) не було засудженням Закону або юдаїзму того часу. Викриття Ісусом лицемірів, корумпованих чиновників і самоправедників різко контрастувало з Його похвалою тим, хто був побожним перед Богом і чесно жив у своїй вірі (див. Луки 21:1-4). Ісус виступав проти деяких релігійних лідерів, тому що вони “даремно поклоняються Мені, навчаючи людських заповідей" (Матвія 15:9). Двічі Ісус очищав храм від злодійкуватих, хижих грішників (Івана 2:14-17; Матвія 21:12-13). Ці дії були спрямовані не на знищення юдаїзму, а на його очищення.

Ісус був правовірним євреєм, який бездоганно дотримувався Закону. Його смерть поклала край Старому Заповіту, який Бог уклав з Ізраїлем, що проявилося в розриві завіси в храмі (Марка 15:38), і встановила Новий Заповіт (Луки 22:20). Рання церква була заснована на юдаїзмі та єврейському месіанізмі, і перші віруючі в Христа були переважно євреями. Але коли віруючі проголосили воскреслого Ісуса Месією, невіруючі євреї відкинули їх, і вони були змушені повністю порвати з юдаїзмом (див. Дії 13:45-47).

Ісус був Месією, якого очікували євреї. Він народився в юдейському середовищі, виконав юдейську релігію, а коли Його відкинули, віддав Своє життя як жертву за гріхи світу. Його Кров затвердила Новий Завіт, і незабаром після Його смерті юдаїзм втратив свій храм, своє священство і свої жертвоприношення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яку релігію сповідував Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries