settings icon
share icon
Запитання

Якої раси був Ісус?

Відповідь


Хоча Біблія не описує зовнішність Ісуса Христа як людини, ми знаємо, що Він народився у Віфлеємі і виріс у місті Назареті в Галілеї на півночі Ізраїлю (Матвія 2:1; Луки 2:4-7; 4:16; Івана 7:42). Таким чином, Ісус Христос був близькосхідного походження, євреєм.

Простежуючи родовід Христа, ми також дізнаємося, що Ісус був багатонаціональним євреєм. Його родовід містив риси різних рас і культурних ліній, включаючи моавитян через Рут і ханаанеянок через Рахав.

Найдавніші зображення Ісуса правильно зображують Його зі смаглявим кольором обличчя. Але в ранньому Середньовіччі художники почали малювати Його з європейськими рисами, такими як світла шкіра, борода і довге світло-каштанове волосся. Проте, як виходець з Близького Сходу, Ісус майже напевно був би темноволосим, з темно-оливковою шкірою і єврейськими рисами. І як син теслі Він, ймовірно, був добре засмаглий від перебування на сонці.

Протягом всієї історії і в кожній культурі люди були схильні зображати Ісуса як представника своєї раси. Можливо, це одна з причин, чому Бог вирішив промовчати у Своєму Слові про колір шкіри Ісуса. Біблія вчить, що Бог створив різні раси світу і зробив кожну з них унікальною (Дії 17:26-27). Наш Господь, Ісус Христос, прийшов, щоб ототожнити себе з людьми кожної раси (Матвія 28:19). Бог Отець любить усіх людей і послав Свого Сина, щоб спасти світ (Івана 3:16-17; Об'явлення 5:9).

Важливіше, ніж визначення расової приналежності Христа, є розуміння Його місії - стати частиною людського роду (Івана 1:14; Филип'ян 2:6-7). У світі, де раса так часто розділяє людей, Ісус Христос прийшов, щоб об'єднати людей у вірі та любові (Івана 13:34; Колосян 1:4). Бог хоче, щоб ми приймали один одного в наших відмінностях (Гал. 5:22).

Раса і національна спадщина відходять на другий план, коли члени Христового тіла приймають свою багату ідентичність дітей Божих, які мають спільне громадянство на небі (Филип'ян 3:20). Тоді ми можемо погодитися з апостолом Павлом, який сказав: "Немає юдея, ні грека; немає ані раба, ані вільного; немає чоловічого роду, ні жіночого, бо в Ісусі Христі ви всі – одно" (Гал. 3:28, УБТ; див. також Еф. 2).

Ми також можемо погодитися з Біллі Гремом, який у своїй книзі "Світ у вогні" написав: "У Христі зруйнована стіна розділення. Немає ні євреїв, ні язичників - ні чорних, ні білих, ні жовтих, ні червоних. Ми можемо бути одним великим братством в Ісусі Христі". Відповідаючи на питання про расову дискримінацію, Біллі Грем також сказав: "Ісус не був білою людиною, Він не був чорношкірим. Він походив з тієї частини світу, яка охоплює Африку, Азію та Європу … Він належить всьому світу".

Можливо, кращим питанням, ніж "Якої раси був Ісус?" є "Для якої раси був Ісус?". Промовиста відповідь - для всієї людської раси.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якої раси був Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries