settings icon
share icon
Запитання

Що означає Месія?

Відповідь


Месія походить від єврейського слова “mashiach” і означає "помазаник" або "обранець". Грецьким еквівалентом є слово "Христос". Ім'я "Ісус Христос" - це те саме, що й "Ісус Месія". У біблійні часи помазання когось оливою було знаком того, що Бог посвячує або виділяє цю людину для певної ролі. Таким чином, "помазаник" - це людина з особливим призначенням від Бога.

У Старому Завіті людей помазували на посади пророка, священика і царя. Бог наказав Іллі помазати Єлисея, щоб той став наступником його на посаді ізраїльського пророка (1 Царів 19:16). Аарон був помазаний як перший первосвященик Ізраїлю (Левит 8:12). Самуїл помазав Саула і Давида як царів Ізраїлю (1 Царств 10:1; 16:13). Всі ці люди займали "помазані" посади. Але Старий Завіт передбачав прихід Визволителя, обраного Богом для спасіння Ізраїлю (Ісаї 42:1; 61:1-3). Цього Визволителя євреї називали Месією.

Ісус з Назарету був і є провіщеним Месією (Луки 4:17-21; Івана 4:25-26). У всьому Новому Завіті ми бачимо докази того, що Ісус є Обраним: "А це [чудеса] було написане, щоб ви повірили, що Ісус є Христос, Син Божий, і щоб вірячи, життя мали ви в Його Ім’я" (Івана 20:31, УБТ). Ми також чуємо свідчення, що Ісус є "Месія, Син Бога Живого" (Матвія 16:16). Остаточним доказом того, що Ісус дійсно є обіцяним Месією, Помазаником, є Його воскресіння з мертвих. Дії 10:39-43 є свідченням очевидців Його воскресіння і того, що "Він призначений Богом Суддя живих і мертвих".

Ісус виконує роль Пророка, Священника і Царя, що є ще одним доказом того, що Він є Месією. Він пророк, тому що втілив і проповідував Слово Боже (див. Івана 1:1-18; 14:24; Луки 24:19); священник, тому що Його смерть спокутує наші гріхи і примиряє нас з Отцем (див. Євреїв 2:17; 4:14); і цар, тому що після воскресіння Бог передав Йому всю повноту влади (див. Івана 18:36; Ефесян 1:20-23; і Об'явлення 19:16).

Євреї часів Ісуса очікували, що Месія визволить Ізраїль, скинувши римське панування і встановивши земне царство (див. Дії 1:6). Лише після воскресіння Ісуса Його учні нарешті почали розуміти, що насправді означають старозавітні пророцтва про те, що зробить Месія (див. Луки 24:25-27). Месія був "помазаний" спочатку для того, щоб звільнити Свій народ духовно, тобто відкупити його від гріха (Івана 8:31-36). Він здійснив це спасіння через Свою смерть і воскресіння (Івана 12:32; Івана 3:16). Пізніше Ісус Месія визволить Свій народ від фізичних ворогів, коли встановить Своє Царство на землі (див. Ісаї 9:1-7).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає Месія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries