settings icon
share icon
Запитання

Що означає "Емануїл"?

Відповідь


Емануїл - це єврейське чоловіче ім'я, що означає “З нами Бог". Ім'я Емануїл з'являється в Біблії тричі: двічі в старозавітній книзі Ісаї (7:14 і 8:8) і один раз в Євангелії від Матвія (1:23).

У книзі пророка Ісаї дитині, народженій за часів царя Ахаза, було дано ім'я Еммануїл на знак того, що Юдея отримає порятунок від нападів з боку Ізраїлю та Сирії: "Отже, Сам мій Владика дасть вам ознаку. Ось Діва завагітніє й народить Сина, і дасть Йому ім’я Еммануїл" (Ісаї 7:14, УБТ). Ім'я Еммануїл вказувало на те, що Бог встановить Свою направляючу і захищаючу присутність зі Своїм народом у цьому визволенні. Друге, далекосяжне значення пророцтва Ісаї про дитину на ім'я Еммануїл стосувалося народження Ісуса Христа, Месії Ізраїлю.

Через сімсот років після царя Ахаза діва з Назарету на ім'я Марія була заручена з Йосипом. Перед тим, як вони одружилися, до Йосипа з'явився ангел, щоб підтвердити, що Марія зачала дитину від Святого Духа (Матвія 1:20-21). Коли дитина народиться, вони повинні були назвати її Ісусом. Матвій, розуміючи виконання пророцтва Ісаї, передає це натхненне одкровення: "Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: Ось, діва матиме в лоні та народить Сина, і дадуть Йому ім’я Емануїл, що означає: З нами Бог". (Мт. 1:22-23).

Ісус виконав пророцтво Ісаї, тому що Він був буквально "Богом з нами"; Він був повністю людиною, але все ще повністю Богом. Христос прийшов, щоб жити в Ізраїлі зі Своїм народом, як і передбачав Ісая. Матвій визнав Ісуса як Емануїла, живий вираз Втілення - чуда, коли Син Божий став людиною і оселився серед нас, щоб явити нам Бога. Ісус був Богом з нами, об'явившись у людській плоті (1 Тимофія 3:16).

Євангеліє від Івана чудово описує Втілення: "І Слово стало тілом, і перебувало між нами, і ми побачили славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини … Бога ніхто ніколи не бачив, та Єдинородний Бог, Який у лоні Отця, – Він явив Його" (Ів. 1:14-18).

В Ісусі Бог ходив з нами і розмовляв з нами, як колись з Адамом і Євою в Едемському саду. Прихід Христа показав усьому людству, що Бог вірний у виконанні Своїх обітниць. Ісус був не просто знаком Бога з нами як дитина, народжена за часів Ахаза. Ісус був Богом з нами особисто.

Ісус - це Емануїл. Він не є частковим об'явленням Бога з нами; Ісус - це Бог з нами у всій Своїй повноті: "Адже в Ньому тілесно перебуває вся повнота Божества" (Кол. 2:9). Ісус залишив небесну славу і прийняв вигляд слуги, щоб ототожнити Себе з нами в нашій щоденній людській боротьбі (Филип'ян 2:6-11; Євреїв 4:15-16).

Емануїл - наш Спаситель (1 Тимофія 1:15). Бог послав Свого Сина, щоб Він жив серед нас і помер за нас на хресті. Через пролиту кров Христа ми можемо примиритися з Богом (Римлян 5:10; 2 Коринтян 5:19; Колосян 1:20). Коли ми народжуємося від Його Духа, Христос оселяється в нас (2 Коринтян 6:16; Галатів 2:20).

Наш Емануїл буде з нами завжди. Після Свого воскресіння з мертвих, перш ніж Ісус повернувся до Отця, Він дав таку обіцянку: "Я з вами по всі дні аж до кінця віку!" (Матвія 28:20; див. також Євреїв 13:5). Ніщо і ніколи не зможе відлучити нас від Бога і Його любові до нас у Христі (Римлянам 8:35-39).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає "Емануїл"?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries