settings icon
share icon
Запитання

Що означає "Христос"?

Відповідь


На подив деяких людей, "Христос" - це не прізвище Ісуса. "Христос" походить від грецького слова “Christos”, що означає "помазаник" або "обранець". Це грецький еквівалент єврейського слова “Машіах”, або "Месія". "Ісус" - це людське ім'я Господа, дане Марії ангелом Гавриїлом (Лк. 1:31). "Христос" - це Його титул, який означає, що Ісус був посланий від Бога, щоб стати Царем і Визволителем (див. Даниїла 9:25; Ісаї 32:1). "Ісус Христос" означає "Ісус Месія" або "Ісус Помазаник".

У стародавньому Ізраїлі, коли хтось отримував владу, йому на голову виливали оливу на знак того, що він призначений для служіння Богу (наприклад, 1 Самуїла 10:1). Так помазували царів, священиків і пророків. Помазання було символічним актом, що вказував на Божу обраність (наприклад, 1 Самуїла 24:6). Хоча буквальне значення слова "помазаний" стосується застосування оливи, воно також може означати посвячення людини Богом, навіть якщо буквально олія не використовується (Євр. 1:9).

У Старому Завіті є сотні пророчих уривків, в яких йдеться про прийдешнього Месію, який визволить Свій народ (наприклад, Ісаї 61:1; Даниїла 9:26). Стародавній Ізраїль думав, що їхній Месія прийде з військовою силою, щоб звільнити їх від десятиліть полону земних царів і язичницьких народів. Але Новий Завіт відкриває набагато краще визволення, яке здійснить Ісус Месія - визволення від влади і покарання гріха (Луки 4:18; Римлян 6:23).

У Біблії сказано, що Ісуса двічі помазували оливою дві різні жінки (Матвія 26:6-7; Луки 7:37-38), але найбільш значуще помазання відбулося через Святого Духа (Дії 10:38). Титул Ісуса "Христос" означає, що Він - Божий Помазаник, Той, хто виконує старозавітні пророцтва, Обраний Спаситель, який прийшов спасти грішників (1 Тимофія 1:15), і Цар царів, який повертається знову, щоб встановити Своє Царство на землі (Захарії 14:9).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає "Христос"?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries