settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус багатим/заможним?

Відповідь


Як друга Особа Трійці Ісус настільки ж багатий, наскільки багатий Бог. Дійсно, наш Господь володіє всім і має всю силу, владу, суверенітет, славу, честь і велич (Ісаї 9:6; Михея 5:2; Івана 1:1, 8:58, 10:30, 17:5; Колосян 1:15-18, 2:9-10; Євреїв 1:3). Проте, перебуваючи на землі, Ісус добровільно відмовився від Свого вічного багатства і більшості привілеїв Своєї божественності. Ставши дійсно бідним, наш Господь прийняв природу смиренного і покірного слуги (Захарії 9:9; 2 Коринтян 8:9; Филип'ян 2:6-8). І коли наш Спаситель перетерпів за нас хресні муки, Його земне майно становило не більше, ніж Його одяг, який розділили між собою воїни, що розпинали Його.

Однак, на жаль, сьогодні є багато проповідників процвітання, які хотіли б, щоб ви повірили в те, що Ісус був багатим, перебуваючи на землі, і що Бог нічого не хоче більше, ніж обдарувати Своїх дітей великою кількістю матеріальних благ. Зрештою, багатий Ісус, безумовно, полегшив би їм завдання переконати свою паству в тому, що Бог хоче, щоб вони теж були багатими. Однак матеріально багатий Ісус Христос абсолютно несумісний з біблійною істиною. Навіть побіжне вивчення Біблії повинно розвіяти будь-яке уявлення про те, що наш Спаситель був багатим у земному сенсі. Під час Свого публічного служіння Христос і Його учні повністю залежали від гостинності інших людей, коли вони служили від міста до міста (Матвія 10:9-10). Як сказав Ісус одному з потенційних послідовників: "Лисиці мають нори, а птахи небесні – гнізда; Син же Людський не має де й голови прихилити" (Луки 9:58, УБТ).

Тому дуже прикро, що це фальшиве вчення про багатство Христа і супутнє йому "євангеліє жадібності" закріпилося в церквах і сьогодні. Однак, як влучно навчав Соломон: "Немає під сонцем нічого нового" (Еклезіаст 1:9), адже ми бачимо, що Павло вирішував подібні питання у своїх церквах: “Остерігайтеся тих, хто сіє розділення і спокуси всупереч ученню, яке ви опанували; уникайте їх, бо вони не служать нашому Господу Христові, але своєму власному череву, і приємними, лагідними словами обманюють серця простодушних" (Римлянам 16:17-18).

Лаконічний коментар Павла у першому посланні до Тимофія щодо тих, хто вважає побожність засобом фінансового збагачення, передає суть численних повчань Христа про небезпеки, які супроводжують серце, схильне до накопичення земних скарбів: "Ті ж, хто прагне до збагачення, потрапляють у спокуси, у тенета, в численні нерозумні та шкідливі пожадання, які приводять людей до знищення і загибелі. Адже коренем усього зла є грошолюбство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри й самі наштовхнулися на великі страждання" (1 Тимофія 6:9-10).

Дійсно, Новий Завіт сповнений уроків, де Ісус докоряє багатим і хвалить бідних. Він навчав нас: "Глядіть і стережіться всякої зажерливості, бо не від надміру багатства залежить життя людини!" (Луки 12:15). І Він навчав нас: "Не збирайте собі скарбів на землі, де міль та іржа нищать, і де злодії підкопують і крадуть, а збирайте собі скарби на небі, де ані міль, ані іржа не нищать, і де злодії не підкопують і не крадуть" (Мт. 6:19-21). Наш Господь, Який знає серця людей, знає про оманливість багатства і про те, яким значним каменем спотикання може бути багатство. Почуття Приповістей 30:9, де сказано: "Щоб, маючи достаток, я не зрікся Тебе і не сказав: Хто такий Господь?", - відлунює у всьому Божому Слові. Таким чином, було б справді дивним парадоксом - і таким, що, безумовно, вихолостив би євангельське послання, - якби Ісус Христос належав до класу багатих людей, яким, як Він заявив, було так важко "увійти в Царство Небесне" (Матвія 19:23).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус багатим/заможним?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries