settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус обрізаний?

Відповідь


Обрізання було знаком заповіту, який Бог уклав з Авраамом та його нащадками (Буття 17:9-14; Дії 7:8). Закон Мойсея повторює вимогу, щоб усі чоловіки були обрізані (Левит 12:2-3). Тому кожен ізраїльський хлопчик, а також будь-який чоловік, який бажав стати частиною єврейського народу, був обрізаний (Вихід 12:48). Оскільки Ісус був євреєм, який жив за Законом, Він мав бути обрізаний на восьмий день, як і всі єврейські немовлята чоловічої статі.

В Євангелії від Луки 2:21 записано, що Ісус був обрізаний: "Як виповнилося вісім днів, – коли мали обрізати Його, – то дали Йому ім’я Ісус, як проголосив ангел ще перед Його зачаттям в утробі" (УБТ). Далі в тому ж розділі Лука підкреслює, що Йосип і Марія дотримувалися всіх юдейських вимог, роблячи "все за Законом Господнім” щодо їхнього новонародженого сина (вірш 39). Дотримуючись закону, Йосип і Марія, безсумнівно, обрізали б Ісуса. Якщо б вони цього не зробили, це було б явним порушенням закону.

Ісус промовляв у синагогах і навчав у храмових дворах Єрусалиму (Луки 4:16; 19:47). Якби Він був необрізаним, Ісус був би виключений з цієї діяльності. Йому б не дозволили увійти в ці місця.

Пізніше у Своєму служінні Ісус сказав: "Я завжди роблю те, що (Отцю) до вподоби!" (Івана 8:29). Ісус не міг би повністю догодити Богові, якби не був обрізаний, тому що непослух Закону не може догодити Законодавцеві. Однією з цілей приходу Ісуса на землю було виконання Закону (Матвія 5:17-18). Він як Людина жив у досконалому послуху всьому, що Бог визначив для людства. При цьому Його життя було бездоганним і повністю прийнятним для Бога. Тільки як досконала жертва Ісус міг забезпечити спокуту гріха (Левит 4:32; Євреїв 9:14; 1 Петра 1:19).

Ми знаємо, що Ісус був обрізаний, тому що в той час цього вимагав Бог. Закон був виконаний. Обрізання не є вимогою Церкви і не має нічого спільного з тим, як людина стоїть перед Богом (Гал. 2:16).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус обрізаний?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries