settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус чорношкірим?

Відповідь


Існують деякі групи, зазвичай пов'язані з певною формою руху "чорних євреїв", які затято стверджують, що Ісус був чорношкірим/африканцем за кольором шкіри/зовнішнім виглядом. Хоча це прямо суперечить тому факту, що Біблія проголошує єврейство Ісуса, а це означає, що Він, швидше за все, мав світло- або темно-коричневу шкіру, в кінцевому рахунку, дискусія/аргумент втрачає сенс. Чи дійсно важливо, що ми знаємо колір шкіри Ісуса - чи був Він чорним, жовтим, коричневим або білим? Хоча для декого це може бути спірним питанням, правда полягає в тому, що ми просто не знаємо, якого кольору була шкіра Ісуса. Хоча існує незліченна кількість згадок про те, що Ісус був євреєм, оскільки це було Його спадщиною, Біблія говорить мало, якщо взагалі говорить, про те, як міг виглядати Ісус.

Саме пророк Ісая дає нам найкращий опис зовнішності Ісуса: "Він піднявся перед Ним, як паросток від кореня з сухої землі. Не було в Ньому ні вигляду, ні величі, – ми Його бачили, але не було нічого, що можна було б собі побажати" (Ісаї 53:2, УБТ). Якби колір шкіри і колір обличчя Ісуса були важливими, то Бог сказав би нам про них. Крім того, припускати, що Ісус має той чи інший колір шкіри, означає спекулювати на інформації, якої немає в Писанні. Такі припущення марні і можуть призвести до непотрібних дебатів (1 Тимофія 1:4; Тита 3:9). Справа в тому, що в усій схемі викуплення не має значення, який колір шкіри мав Ісус (Ефесян 1:7; Колосян 1:14).

Отже, про що ми повинні турбуватися, коли мова йде про Ісуса? Петро говорить нам: "Усе те, що потрібне для життя і побожності, подарувала нам Його Божа сила – пізнанням Того, Хто покликав нас власною славою і чеснотою" (2 Петра 1:3). Іншими словами, Христос покликав нас до життя у славі та моральній досконалості, як тут, на землі, так і на небі. Ми повинні жити чистим і праведним життям для Його слави. Послання цього уривку зрозуміле: саме Його слава і доброта приваблюють людину шукати життя і благочестя в Ньому. Це не має абсолютно ніякого відношення до того, як Він виглядає або який колір Його шкіри.

Петро також говорить нам, що "не на обличчя дивиться Бог, але в кожному народі є той, хто прийнятний для Нього, хто боїться Його і чинить праведне" (Дії 10:34-35). Коли Ісус закликає нас іти по всьому світу і проповідувати Євангеліє (Матвія 28:18-20), Він говорить нам, що не існує культурних чи расових бар'єрів, що ми всі єдині у Христі Ісусі. Павло повторює це у своєму листі до церков у Галатії: "Немає юдея, ні грека; немає ані раба, ані вільного; немає чоловічого роду, ні жіночого, бо в Ісусі Христі ви всі – одно" (Гал. 3:28). Колір шкіри нашого Спасителя не має ніякого відношення до того, як ми ділимося Євангелієм. Так само і колір шкіри нашого ближнього не повинен впливати на те, як ми передаємо йому Євангеліє (Римлянам 1:16). Апостоли Церкви першого століття пристосовувалися до культур інших народів, але вони ніколи не робили цього ціною своєї вірності Закону Христа (1 Коринтян 9:19-23).

Можливо, Павло змінював свій метод навчання, коли потрапляв у нову культуру чи чужу країну, але він ніколи не змінював своєї проповіді. Він продовжував проповідувати те саме, що й завжди, незалежно від кольору шкіри своїх слухачів. Важливо було те, що вони отримували добру звістку про Христа. Правда полягає в тому, що послання Євангелія Христа працювало тоді, і Євангеліє працює і сьогодні! Воно все ще проникає в серця тих, хто прагне пізнати Бога, незалежно від того, чи є вони чорношкірими, білими, жовтими чи коричневими. Не колір шкіри Ісуса чи колір шкіри нашого ближнього має значення для нашої вічної долі. Важливо те, що "в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!" (Дії 4:12).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус чорношкірим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries