settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус біженцем?

Відповідь


Словник Вебстера визначає біженця як "особу, яка тікає в іншу країну або державу, щоб уникнути небезпеки або переслідування". Біженці, як правило, змушені покинути свою країну через загрозу насильства, спрямованого проти них.

Під цим широким визначенням може здатися, що Ісус і Його батьки на певний час могли вважатися біженцями. Однак існує різниця між словниковим визначенням поняття "біженець" і його використанням як політичного терміну сьогодні.

У Новому Завіті євангелист Матвій описує наступне: "Господній ангел з’явився уві сні Йосипові й сказав: Вставай, візьми Дитя та Його матір і втікай до Єгипту; будь там, доки я тобі не скажу, бо Ірод буде розшукувати Дитя, щоб убити Його. Тож, вставши, він узяв уночі Дитя та Його матір і вирушив до Єгипту. І був там, поки не помер Ірод, аби збулося сказане Господом через пророка, який говорив: З Єгипту покликав Я Мого Сина" (Мт. 2:13-15, УБТ).

Ісус не був "біженцем" в жодному сенсі, що має значення для сучасного світу. По-перше, сім'я Ісуса ніколи не покидала Римську імперію; вони просто втекли з одного регіону римської території на іншу римську територію. Крім того, Лука чітко вказує на те, що Йосип і Марія не порушували римських законів при проведенні перепису (Лк. 2:1-5). Все, що вони робили, було законним.

Ісус і Його сім'я переїхали до Єгипту, щоб врятуватися від вбивчих намірів царя Ірода, але у них був план, і вони мали припаси і підтримку. Їх подорож була повністю самофінансованою, завдяки дарам мудреців. Їхнє перебування в Єгипті було коротким. Сім'я залишалася там до смерті Ірода, після чого вони повернулися додому (Матвія 2:19-21). Враховуючи ці деталі, не існує реальної паралелі з сучасним бідним біженцем, який просить дозволу в'їхати в нову країну, щоб уникнути якогось лиха.

У тому, що Ісус був переслідуваним і бідним чоловіком, є певна частка правди, і тому ми повинні замислитися над тим, як ми ставимося до тих, хто був переміщений і збіднілий. Однак, в інтересах точності, Ісус не був тим, кого прийнято вважати "біженцем", ні тоді, ні зараз.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус біженцем?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries