settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус пророком?

Відповідь


Пророки представлені в Біблії як такі, що виконують кілька функцій. По-перше, пророки є речниками Бога. Коли народ Ізраїлю попросив пророка Самуїла про царя, Бог сказав Самуїлу: "Прислухайся до голосу народу та до всього, що вони тобі кажуть, адже не тебе вони відкинули, але вони знехтували Мною, аби Я не був їхнім царем" (1 Самуїла 8:7, УБТ). Самуїл був відповідальним за передачу Слова Божого народу Ізраїлю, і Бог стверджує, що Він був джерелом влади і слів Самуїла. Таким чином, пророк Самуїл був Божим представником.

У багатьох інших уривках Старого Заповіту є слова "слово Господнє прийшло", які вказують на те, що джерелом послання був Бог, а не пророк (наприклад, 2 Самуїла 7:4; 2 Царів 20:4; Єремії 1:4; Єзекіїля 3:16; початкові вірші Осії, Йоіла, Михея, Йони і Зефанії). Подібним чином Ісус навчав небесному посланню: "Моя наука – не Моя, але Того, Хто Мене послав" (Івана 7:16). Він також стверджував, що говорив "тільки як навчив Мене Мій Отець" (Івана 8:28). У молитві Первосвященика Ісус говорить: "слова, які Ти Мені дав, Я передав їм" (Івана 17:8). Таким чином, Ісус чітко виконував роль пророка, оскільки був речником Бога.

Друга основна функція пророка в Біблії - це те, про що люди зазвичай думають, коли чують термін "пророцтво", а саме: пророцтво або передбачення майбутніх подій через божественне одкровення. Передбачення, хоч і не є найпоширенішим завданням пророків, є ще однією формою їхньої основної ролі. Говорячи від імені Бога, пророки іноді передбачали майбутнє. Ісус передбачив майбутнє, коли сказав Своїм учням, "що Йому потрібно йти в Єрусалим та багато постраждати від старших, первосвящеників і книжників, бути вбитим і третього дня воскреснути" (Матвія 16:21). Це пророцтво записано як виконане у всіх чотирьох євангельських розповідях (Матвія 27-28; Марка 15-16; Луки 22-24; та Івана 18-20). Ісус також передбачив, що незабаром після Його вознесіння учні отримають силу в зішесті Святого Духа (Дії 1:8). У Дії 2 записано виконання пророцтва: апостоли отримали Святого Духа і заговорили мовами, яких не знали, щоб проголосити Євангеліє щонайменше п'ятнадцяти різномовним групам, присутнім в Єрусалимі на П'ятидесятницю. Таким чином, Ісус явно виконав роль пророка, оскільки говорив передбачувано.

Третьою функцією деяких пророків було зцілення і чудеса. Мойсей здійснив багато чудес, в тому числі розсунув Червоне море (Вихід 14:21-22). Ілля здійснив чудо, коли викликав вогонь з неба, щоб спалити жертву (1 Царів 18:36-38). Єлисей зробив чудо, коли змусив плавати у воді топорище сокири (2 Царів 6:6). У всіх чотирьох євангельських розповідях записано багато чудес і зцілень Ісуса (наприклад, Матвія 8:14-15; Марка 1:40-45; Луки 8:42-48; і Івана 6:16-21).

Звання "пророк" багато разів використовується в Євангеліях, коли інші люди звертаються до Ісуса (Матвія 21:11; Луки 7:16; Івана 4:19). Ісус також називає Себе пророком у Марка 6:4.

Бог сказав Мойсеєві, що колись Він пошле до Ізраїлю іншого пророка, "Я вкладу Мої слова в Його уста, і Він говоритиме їм усе, що Я Йому накажу" (Второзаконня 18:18). Ісус був тим пророком, який виконав це пророцтво (див. Дії 3:22; 7:37). Ісус виконує всі вимоги до пророка - і титулом, і словом, і ділом. Він є найвищим пророком, оскільки Він є самим Словом Божим (Івана 1:1).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус пророком?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries