settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус палестинцем?

Відповідь


Щоб відповісти на це питання, ми повинні ретельно визначити терміни. Згадки про Палестину набули різних значень і різних наслідків від їх історичного використання. Ісус вперше прийшов на землю як близькосхідний чоловік, який народився у Вифлеємі; зараз це частина території, що відноситься до Західного берегу річки Йордан. Він виріс у Назареті, на півночі сучасного Ізраїлю. Однак його релігія та етнічна приналежність, безперечно, були єврейськими, а не арабськими. Залежно від того, яку версію "палестинця" вибрати, Ісус може підходити, а може і не підходити їй. Однак, виходячи з типового значення, в якому це слово використовується сьогодні, Ісус не був "палестинцем".

Ісус підпадає під визначення "палестинець" в історичному та географічному сенсі: Він народився, виріс, помер і воскрес у регіоні, який протягом тисячоліть називався "Палестина". До створення сучасної держави Ізраїль термін "палестинець" з однаковою ймовірністю застосовувався як до євреїв, що мешкали в цьому регіоні, так і до мусульман чи арабів.

З часом терміни "Палестина" і "палестинець" звузилися. У сучасному вжитку вони, як правило, відносяться до мусульманського та арабського населення, що проживає на територіях, які зараз називаються Сектор Газа та Західний берег річки Йордан. Для того, щоб твердження "Ісус був палестинцем" було змістовно правдивим, не можна використовувати сучасне визначення цього терміну. Розширення визначення на Ісуса вимагало б включення нинішніх євреїв, які проживають в Ізраїлі, що суперечило б меті використання терміну "палестинець" для ідентифікації етнічної чи регіональної групи.

Прагнучи зруйнувати стереотипи про Ісуса, ми іноді спрощуємо уявлення про Нього або розтягуємо їхні визначення. Наприклад, Ісус не був "біженцем" у сучасному розумінні, але деякі аспекти Його життя перегукуються з досвідом людей сьогодні. Важливо пам'ятати, що Ісус не належав до культурної еліти своєї епохи. Але ми не можемо ігнорувати сучасне значення терміну "біженець", щоб не асоціювати Ісуса з речами, які не були частиною Його історії.

Так само людина може стверджувати, що "Ісус був палестинцем", намагаючись підкреслити Його досвід бідного близькосхідного чоловіка, який жив на окупованій території - так само, як дехто характеризує тих, хто живе сьогодні на Західному березі річки Йордан або в Секторі Газа. Ісус жив у регіоні, який історично називався "Палестина", що включав територію, яка сьогодні асоціюється з сучасним "палестинським" народом. Проте Він не був ні етнічно, ні релігійно частиною групи, яку називають "палестинською" в сучасному розумінні. Ісус не був сучасним палестинцем - ні за етнічним походженням, ні за віросповіданням - так само, як сучасним американцем, українцем, індійцем, бразильцем чи ефіопом.

Євангеліє Ісуса призначене для всіх людей, незалежно від культури та походження (Матвія 28:19; Галатів 3:28; Об'явлення 7:9). Найважливіша асоціація, яку Він прийняв, - це те, що Він є членом людського роду (Івана 1:14; Євреїв 4:15) в ролі Того, хто покликаний спасти всіх людей (Івана 3:16).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус палестинцем?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries