settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус християнином?

Відповідь


Це може здатися дивним, але ні, Ісус не був християнином.

Християнин - це людина, яка вірить в Ісуса Христа як свого Господа і Спасителя (Римлянам 10:9-10). Ісус є основою християнської віри, але, виходячи з визначення цього слова, Він сам не міг би називатися християнином. Християнство ґрунтується на Його ідентичності як Сина Божого (Івана 19:7), Його досконалому житті (Євреїв 4:15), а також на Його замісній смерті і воскресінні для прощення гріхів (2 Коринтян 5:21).

Ісус прийшов у світ не для того, щоб започаткувати нову релігію. У світі більш ніж достатньо релігій. Він прийшов, щоб завершити Божу справу викуплення грішного людства (Гал. 4:4). Він прийшов, щоб перемогти нашого ворога, сатану (Буття 3:15; Івана 12:31). Він прийшов, щоб знайти і спасти загиблих (Луки 19:10). Він прийшов, щоб виконати праведні вимоги Закону (Матвія 5:17). Він прийшов, щоб встановити новий завіт між Богом і людьми (Марка 14:24). Він прийшов, "щоб викупити нас від усякого беззаконня, очистити Собі особливий народ, ревний до добрих діл" (Тит. 2:14, УБТ). Християнство є результатом здійненої роботи Христа зі спасіння, і тепер Він будує Свою Церкву (Матвія 16:18). Християнство не є релігією в цьому сенсі: релігія - це спроба людини піднятися до Бога, а християнство вчить, що Бог спустився до людини. Син Божий, друга Особа Трійці, прийняв людську плоть і, перебуваючи на землі, був буквально Богом, Який простягнув до нас руку (Івана 1:14; 3:16-18).

Ісус не був християнином, Він був єврейським рабином. Ісус дотримувався юдейського закону, який Бог дав Мойсею (Матвія 5:17-18). Він досконало жив за цим законом, щоб представити Себе як бездоганну жертву, прийнятну за цим законом (Левит 9:3; 1 Петра 1:18-19; Євреїв 9:13-14). Християнство є кульмінацією Божого плану, завершенням того, що Бог розпочав, коли виділив єврейський народ для Себе (Второзаконня 7:6-8). Протягом століть Бог обіцяв, що Він пошле Свого Месію, щоб врятувати Свій народ і царювати над ним вічно. Прихід Ісуса став виконанням цієї обітниці.

Ще одна причина, чому Ісуса не можна назвати християнином, полягає в тому, що термін "християнин" не був придуманий до Його воскресіння і вознесіння на небо. Вперше віруючі були названі християнами в місті Антіохія в Сирії (Дії 11:22). Цей термін означає "маленькі христи”. Спочатку він використовувався в зневажливому сенсі, але згодом віруючі почали сприймати його як знак пошани. Християни сьогодні повинні слухатися голосу свого Вчителя і все ще вважати себе "маленькими христами" в тому сенсі, що вони наслідують Господа Ісуса. Ісуса не можна назвати християнином, але Він є тим Христом, від якого християни отримали своє ім'я.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус християнином?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries