settings icon
share icon
Запитання

Що має на увазі Ісус, коли каже в Євангеліях: “Поправді, поправді”?

Відповідь


У різний час в Євангеліях Ісус представляє твердження, використовуючи такі фрази, як “Поправді, поправді” або "Істинно кажу вам це". У всіх цих виразах використовується грецьке слово "амен", взяте безпосередньо з єврейського слова “āˈmēn”. Це слово має різні значення залежно від того, як і де воно вживається. Застосування Ісусом цього терміну помітно відрізняється від попередніх вживань.

У сучасному вжитку слово "амінь" зазвичай використовується в кінці молитви. Воно також може бути сказане, щоб показати згоду з якимось твердженням або ідеєю. Це дещо відрізняється від первісного вживання цього слова в Старому Завіті, але тісно пов'язане з ним. Єврейське слово “āˈmēn” буквально означає "нехай буде так". Цей термін виражає повну і цілковиту згоду. У таких уривках, як 1 Хронік 16:36 або Второзаконня 27:15-26, цей термін використовується саме так. Додавання слова "амінь" в кінці висловлювання - це спосіб прийняття, згоди або схвалення того, що було сказано раніше.

Ісус, однак, любив говорити “амінь" перед тим, як зробити заяву або дати послання. У цьому випадку слово "амінь" має дещо інше значення. Початок з "амінь" означає не тільки - що те, що буде сказано далі, є правдою, але й те, що людина, яка робить заяву, знає про це з перших вуст і має на це повноваження. Промовляння “поправді, поправді” перед тим, як зробити заяву, є претензією на істину, яка подається з майже зухвалої позиції. Говорячи про мирські чи світські справи, вигук “поправді, поправді” означає, що те, що слідує далі, є власною оригінальною ідеєю цієї людини.

Отже, коли Ісус починає зі слів “поправді, поправді" в таких віршах, як Матвія 18:3, Марка 3:28, Луки 23:43 та Івана 8:51, Він не просто говорить: "Повірте Мені, це правда". Він насправді каже: "Я знаю, що це правда з перших вуст". Оскільки багато з цих коментарів стосуються небесних, духовних або божественних питань, використання Ісусом слів “поправді, поправді” є частиною Його послідовного твердження про божественність. Ісус не просто знає ці істини: Він - Той, хто їх породив!

Учні та інші люди, які слухали слова Ісуса, зрозуміли б використання цих фраз саме так. Отже, коли ми читаємо слова Ісуса і бачимо твердження, що починаються зі слів “поправді”, ”істинно" або інших, ми повинні пам'ятати про глибший зміст. Ці твердження - це не лише думка Ісуса про істину. Це ідеї, про які Він має особисте, безпосереднє знання.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що має на увазі Ісус, коли каже в Євангеліях: “Поправді, поправді”?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries