settings icon
share icon
Запитання

Чому після Свого воскресіння Ісус заборонив Марії торкатися до Нього, а згодом дозволив Хомі доторкнутися до Нього?

Відповідь


Ісус каже Марії: “Не доторкайся до Мене" (Івана 20:17, УБТ); але пізніше, звертаючись до Хоми, Він каже: "Поклади сюди свій палець, поглянь на Мої руки, простягни свою руку і доторкнися до Мого боку" (вірш 27). Позірна невідповідність висловлювань Ісуса вирішується, коли ми досліджуємо мову, яку Він використовував, і розглядаємо основну різницю між цими двома ситуаціями.

В Івана 20:17 грецьке слово, перекладене як “не доторкайся”, означає "чіплятися, триматися". Це був не просто дотик. Очевидно, що коли Марія впізнала Ісуса, вона одразу ж пригорнулася до Нього. У Матвія 28:9 записано, що інші жінки зробили те саме, коли побачили воскреслого Христа.

Реакція Марії була мотивована, можливо, кількома причинами. Одна з них - це просто її відданість Господу. Марія приголомшена подіями ранку, і коли її горе перетворюється на радість, вона природно обіймає Ісуса. Іншою мотивацією є бажання Марії відновити спілкування, яке перервала смерть. Вона вже втратила Його одного разу, і хотіла бути впевненою, що не втратить Його знову. Вона хотіла, щоб Ісус завжди був з нею. Крім того, Марія, можливо, думала, що це було виконанням обіцянки Ісуса повернутися (Івана 14:3), і в цьому випадку Він візьме її (і всіх віруючих) з Собою на небо.

Однак Ісус не планував залишатися в цьому світі назавжди, і Його воскресіння не повинно було розглядатися як Його обіцяне повернення. Саме тому Він говорить Марії про вознесіння. Його планом було вознестися до Отця, а потім послати Святого Духа (Івана 16:7; 20:22; Дії 2:1-4). Спілкування з Ісусом триватиме, але це буде духовне спілкування, а не фізична присутність.

Звертаючись до Марії, Ісус, по суті, говорив наступне: "Я знаю, що ти хочеш, щоб Я був тут, завжди з тобою. Я знаю, що ти хочеш, щоб все було так само, як перед Моєю смертю. Але наші стосунки скоро зміняться. Я піду на небо, а замість Мене ти матимеш Утішителя. Ти повинна почати ходити вірою, Маріє".

Коли Ісус розмовляв з Хомою, Він не намагався протистояти недоречному бажанню, а докоряв за брак віри. Хома сказав, що не повірить, доки не доторкнеться до живого тіла Ісуса (Івана 20:25). Ісус, знаючи все про заяву Хоми, запропонував Своє тіло як живий доказ Свого воскресіння. Так Він вчинив і в іншому випадку (Луки 24:39-40).

Отже, і Марія, і Хома потребували більше віри. Марії потрібно було достатньо віри, щоб відпустити Ісуса. Хома потребував достатньо віри, щоб вірити без емпіричних доказів. Марії потрібно було послабити “хватку”, а Хомі - зміцнити її. Воскреслий Христос дав їм обом віру, якої вони потребували.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому після Свого воскресіння Ісус заборонив Марії торкатися до Нього, а згодом дозволив Хомі доторкнутися до Нього?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries