settings icon
share icon
Запитання

Чи справді Старий Завіт пророкує про другий прихід Месії?

Відповідь


Старий Завіт пророкує про другий прихід Христа, який також називають другим пришестям Месії. Деякі старозавітні пророцтва стосуються першого пришестя, коли Христос народився як людина. Інші стосуються другого пришестя, яке є остаточним тріумфом цього Месії. Важливо пам'ятати, що пророцтва не описують майбутнє так само детально, як історія описує минуле. Отже, хоча пророцтва Старого Завіту, безумовно, описують як перше, так і друге пришестя, більшість ранніх інтерпретацій цих пророцтв об'єднували їх в одну подію. Зокрема, протягом років, що передували народженню Ісуса, передбачалося, що Месія буде політичним/військовим діячем з негайним встановленням земного царства (Луки 19:11). У світлі служіння Ісуса можна зрозуміти справжню мету Христа і справжню природу Його Царства.

Уважний погляд на старозавітні пророцтва показує, що в їх основі лежить припущення про два пришестя. Міхея 5:2 та Ісаї 7:14 пророкують про перший прихід. Окремо Ісаї 53:8-9 пророкує про страждання і смерть Месії, якому буде дано життя і велич згідно з Ісаї 53:11-12. Даниїла 9:26 описує, як Месію вб'ють після Його з'явлення. У той же час, пророки, такі як Захарія (Зах. 12:10), кажуть, що цей самий "пронизаний" Месія знову з'явиться перед Своїми ворогами. Отже, підказки є.

Багато старозавітних пророцтв пророкують про остаточний тріумф Христа, який відбудеться під час другого пришестя. До них відносяться висловлювання з книг Захарії (Зах. 9:14-15; 12:10-14; 13:1), Амоса (Амоса 9:11-15), Єремії (Єремії 30:18; 32:44; 33:11, 26) та Йоіла (Йоіла 3:1), які описують Месію, що прийде з тріумфом, щоб привести Ізраїль до спасіння. Зверніть увагу, що вони знаходяться в контексті таких уривків, як Второзаконня 30:3-5, і є передбаченнями часу остаточної перемоги Месії.

Крім того, в Писанні зафіксовано, що Ісус робить прямі порівняння зі старозавітними пророцтвами, коли заявляє про Своє друге пришестя. Наприклад, Його слова в Матвія 24:31 і Марка 13:27 паралельні з описами Ісаї 52:15 та Ісаї 59-62.

Загалом, єврейське Писання вказує на те, що Обіцяний з'явиться, буде відсічений, а потім знову з'явиться у перемозі. Перший прихід вже відбувся, другий - ще в майбутньому. І Новий, і Старий Завіти пророкують про другий прихід Месії.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи справді Старий Завіт пророкує про другий прихід Месії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries