settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус, Син, є другою Особою Трійці?

Відповідь


Трійця - це один Бог у трьох Особах. Біблія вчить про трьох співіснуючих, співвічних Осіб, які складають єдиного Бога. Ісус називається другою Особою в Трійці, тому що у "формулі Трійці", яка використовується у Великому дорученні в Матвія 28:19, Ісус, Син, згадується другим: "Тож ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа" (УБТ).

Використання термінів "перша”, "друга” і "третя” стосовно Осіб Трійці не означає, що між цими Особами існує різний рівень важливості. Афанасійський Символ віри, ранній виклад християнського вчення про Трійцю, божественність і людяність Христа, стверджує, що "ми поклоняємося єдиному Богові в Трійці, і Трійці в Єдності"; крім того, ми обережно розрізняємо три Особи, не розділяючи їхню природу і сутність. Як сказано у Символі віри, "Одна Особа Отця, друга - Сина, третя - Святого Духа. Божество ж Отця, і Сина, і Святого Духа єдиносущне, слава однакова, велич співвічна … У Трійці ніхто не є перед чи після іншого, ніхто не є більший чи менший за іншого, але всі три Особи є співвічні разом і співрівноправні".

Син не є нижчим за Отця, але Син підкорився волі Отця. Ісус називається другою Особою Трійці, тому що Він був Тим, Хто, хоча співіснуючи і співвічно перебуваючи з Отцем, добровільно підкорився і прийняв на Себе людську природу. У Своєму лагідному і смиренному людському існуванні Син жив у повному послуху Богові Отцеві. У Посланні до Филип'ян 2:6-8 про це сказано так: "Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив Самого Себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини і з вигляду був як людина; Він упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної". Син є "другим" за пріоритетом в Трійці як Бог, що об'явився нам і взаємодіє з нами як люди.

Своїм послухом як Син Ісус придбав наше спасіння і тепер вознесений праворуч Отця (Євреїв 1:3).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус, Син, є другою Особою Трійці?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries