settings icon
share icon
Запитання

Хто винен у смерті Христа?

Відповідь


Відповідь на це питання має багато аспектів. По-перше, немає сумніву, що релігійні лідери Ізраїлю відповідальні за смерть Ісуса. У Матвія 26:3-4 розповідається, що "зібралися первосвященики, книжники та старші народу в дворі первосвященика на ім’я Каяфа і змовилися підступом схопити Ісуса та вбити" (УБТ). Юдейські лідери вимагали від римлян стратити Ісуса (Матвія 27:22-25). Вони не могли дозволити Йому продовжувати творити знамення і чудеса, бо це загрожувало їхньому становищу і місцю в релігійному суспільстві, де вони панували (Івана 11:47-50), тому "задумали вбити Його" (Івана 11:53).

Римляни були тими, хто фактично розіп'яв Його (Матвія 27:27-37). Розп'яття було римським способом страти, дозволеним і здійсненим римлянами під керівництвом Понтія Пилата, римського намісника, який засудив Ісуса. Римські солдати вбили цвяхи в Його руки і ноги, римські війська встановили хрест, а римський солдат проколов Йому бік (Матвія 27:27-35).

Народ Ізраїлю також був співучасником смерті Ісуса. Саме вони кричали: "Розіпни Його! Розіпни Його!", коли Він стояв на суді перед Пилатом (Луки 23:21). Вони також кричали, щоб злодія Варавву відпустили замість Ісуса (Матвія 27:21). Петро підтвердив це в Діях 2:22-23, коли сказав ізраїльському народу: "Його … ви вбили, прибивши до хреста руками беззаконників". Насправді, вбивство Ісуса було змовою, в якій брали участь Рим, Ірод, юдейські лідери та народ Ізраїлю - різноманітна група людей, які ніколи не працювали разом ні до, ні після цього, але цього разу зібралися разом, щоб спланувати і здійснити немислиме: вбивство Сина Божого.

Хоча Бог не вбивав Ісуса в буквальному сенсі, Він дозволив, щоб Його вбили юдеї та римляни. Дії 2:23 підкреслює суверенне знання Бога, коли Він дозволив людям жорстоко і незаконно вбити Свого Сина: "Його, виданого згідно з Божим задумом і передбаченням, ви вбили, прибивши до хреста руками беззаконників". Хоча Бог не завадив людям фізично вбити Ісуса, Він також не дозволив смерті мати останнє слово: "та Бог Його воскресив, звільнивши від мук смерті, бо не під силу було їй втримати Його" (Дії 2:24). Смерть і воскресіння Христа були частиною досконалого Божого плану вічного відкуплення всіх, хто повірить у Нього. "Того, Хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю" (2 Коринтян 5:21). Жертовна смерть Ісуса на хресті забезпечує спасіння для всіх, хто довіряє Йому.

Всі, хто прийшов до Христа з вірою, винні в Його крові, пролитій на хресті за нас. Він помер, щоб заплатити покарання за наші гріхи (Римлянам 5:8; 6:23). У фільмі "Страсті Христові" режисер Мел Гібсон був тим, чиїми руками ви бачите цвяхи в руках Христа. Він робив це, щоб нагадати собі і всім іншим, що саме наші гріхи прибили Ісуса до хреста.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто винен у смерті Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries