settings icon
share icon
Запитання

Чи підтримує Біблія передіснування Ісуса?

Відповідь


Біблійний аргумент на користь передіснування Ісуса, безумовно, багатогранний. Передіснування визначається як "існування в колишньому стані або перед чимось іншим". У випадку з Ісусом Христом Його передіснування означає, що до того, як Він став людиною і ходив по землі, Він вже існував як друга Особа Триєдиного Бога. Біблія не тільки чітко викладає цю доктрину, але й натякає на цей факт у різних місцях Євангелій та Послань. Крім того, дії самого Ісуса свідчать про Його божественну ідентичність і, як наслідок, про Його передіснування.

Кілька місць у Новому Завіті явно вчать про передіснування Ісуса. Ісус сказав: "А тепер Ти прослав Мене, Отче, в Себе тією славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ постав" (Івана 17:5, УБТ). Одного цього уривка достатньо, щоб показати, що Святе Письмо підтримує передіснування Ісуса, але це лише один з багатьох таких уривків. Сам Ісус ясно навчав про Своє власне існування (Івана 3:13; 6:33, 38, 62; 8:23; 16:28). Христос навіть сказав, що Він існував до народження Авраама (Івана 8:58-59), хоча народження Авраама передувало народженню Ісуса на багато століть! Деякі тексти представляють Ісуса як такого, що вже існував разом зі Своїм Отцем (Римлянам 8:3; 1 Івана 1:2; Галатам 4:4). Деякі уривки навіть називають Ісуса Творцем (Івана 1:2-3; Колосян 1:16-17; Євреїв 1:2).

Напевно, найпотужнішим доказом того, що Христос існував до нас, була поведінка самого Ісуса. Він часто робив і говорив речі, на які мав право чи силу лише Бог Ізраїлю. Зцілення Ісусом паралізованого в Євангелії від Марка 2 було зроблено для того, щоб продемонструвати Його владу і здатність прощати гріхи (Марка 2:3-12). Єврейська аудиторія Ісуса добре знала, що такі дії були притаманні лише Яхве. Дії Ісуса в Луки 7 викликали подібну реакцію (Луки 7:48-50).

Те, що Ісус існував у Своїй божественності, ще більше підтверджується тим, що Він неодноразово був об'єктом поклоніння в Євангеліях (Матвія 28:9, 17; Луки 24:52; Івана 9:38; 20:28). Ісус ніколи не відкидав такого поклоніння. Він вважав таке поклоніння цілком доречним. Ісус мав на увазі, що Він має владу над суботою (Марка 2:28), а також владу скасувати Закон (Ефесян 2:14-15). Така поведінка є чистою богозневагою з боку будь-кого, хто не є божественною (а отже, існував до нас) особою.

Крім того, Ісус назвав Себе божественним Сином Людським (Марка 14:61-64) і стверджував, що може воскресити Себе з мертвих (Івана 10:17-18)! Це виявилося тим самим чудом, яке, як Він стверджував, підтвердить Його радикальні вимоги і служіння (Матвія 12:38-40; 16:1-4). Ісус здійснив це велике чудо і дав переконливі докази цього (Луки 24:36-43; Івана 20:26; 21:1-14; Дії 1:3-6). Це чудо утвердило твердження Ісуса про Свою божественність і, таким чином, стало ще одним підтвердженням Його передіснування.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи підтримує Біблія передіснування Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries