settings icon
share icon
Запитання

Чи прийшов Ісус, щоб принести мир на землю?

Відповідь


Говорячи про народження Ісуса за сотні років до того, як це сталося, Ісая каже: "Тому що Дитя нам народилося, – нам дано Сина. Влада на Його плечах, і дадуть Йому ім’я: Дивовижний Порадник, сильний Бог, Отець вічності, Владика миру" (Ісаї 9:5, УБТ). Отже, Ісус є “Владикою миру". У ніч народження Ісуса ангели звіщають пастухам добру новину, знову наголошуючи на мирі, який принесе Христос: "Слава Богові на висоті, а на землі – мир в людях доброї волі!" (Луки 2:14).

Але в Євангелії від Матвія 10 Ісус, здається, применшує Свою роль Владики миру, коли попереджає Своїх учнів про труднощі, з якими вони зіткнуться у своєму служінні: "Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю; не мир прийшов Я принести, а меч. Адже Я прийшов розлучити сина з його батьком, дочку з її матір’ю і невістку з її свекрухою; вороги людини – її домашні" (вірші 34-36).

Ісус Христос є Владикою миру, але мир, який Він приносить, не обов'язково є тим, про який більшість людей думають, коли чують про "мир на землі" під час Різдва або бачать гасла, що закликають до "миру у всьому світі". Існує багато різних фронтів, на яких сьогодні вирують конфлікти, і існує багато різних видів миру, які потрібні нашому світові:

Внутрішній конфлікт. Люди в усьому світі борються з сумнівами, страхами та невпевненістю. Вони потребують внутрішнього спокою. Фахівці з психічного здоров'я кажуть, що різдвяні свята, час "миру на землі", часто є одними з найбільш депресивних, оскільки очікування не виправдовуються, а стрес примножується.

Міжособистісний конфлікт. Люди борються проти інших людей. Бувають сімейні конфлікти, конфлікти з колегами по роботі, а іноді навіть конфлікти з абсолютно незнайомими людьми. Злочинність, расизм, знущання і насильство є повсякденними явищами. Кількість розлучень свідчить про конфлікти між чоловіками і дружинами. У період "миру і доброзичливості" люди часто розчаровують одне одного і не виправдовують очікувань. Сімейні конфлікти часто загострюються, коли люди, які зазвичай не проводять багато часу разом, раптово опиняються в безпосередній близькості. Навіть зовсім незнайомі люди можуть конфліктувати між собою, змагаючись за обмежену кількість найпопулярніших іграшок, найкращі пропозиції "Чорної п'ятниці" або найзручніші місця для паркування біля магазинів. Відомо, що через такі речі трапляються бійки, навіть майже масові заворушення. Міжособистісні конфлікти демонструють велику потребу в міжособистісному мирі.

Міжнародний конфлікт. Для більшості людей термін "мир на землі", ймовірно, означає міжнародний мир. В даний час конфлікти вирують по всьому світу, і війна не є чимось новим. Окрім можливості відкритої війни, існує постійна загроза міжнародного тероризму. Близький Схід, саме місце народження Христа, є одним з найменш мирних місць на землі, а в останні роки місто Вифлеєм роздирають заворушення між різними угрупованнями.

Потреба у внутрішньому, міжособистісному та міжнародному мирі визнається більшістю людей, але є ще один вид миру, про який рідко хто замислюється (або навіть не замислюється). Проте цей мир є нагальною потребою. Ми всі потребуємо миру з Богом. Універсальною людською реакцією на панування Бога є відкритий бунт проти Нього. Оскільки ми всі згрішили і повстали проти Бога, ми не маємо з Ним миру. Римлянам 5:10 описує людей у гріху як "ворогів Божих". Це констатація факту, незалежно від того, чи маємо ми якісь ворожі почуття до Бога, чи ні.

Ісус прийшов, щоб принести мир на землю. Перш за все, Він прийшов, щоб встановити мир між Богом і непокірними, грішними людьми. Хоча ми були Божими ворогами, "ми примирилися з Богом смертю Його Сина" (Римлянам 5:10). Ісус заплатив покарання за наші гріхи, щоб Божий гнів відвернувся від нас і ми могли мати мир з Богом. Цей мир і прощення доступні кожному, хто довіряє Ісусу своє спасіння: "Отже, виправдавшись вірою, маємо мир з Богом через нашого Господа Ісуса Христа" (Римлянам 5:1).

Ісус також приносить мир на землю, посилаючи Святого Духа, щоб Він жив у віруючих. Дух змінює їх так, що вони можуть отримати міру внутрішнього миру. Коли віруючі відчувають сум'яття всередині, вони мають ресурси, щоб впоратися з ним. "Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові. І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі" (Филип'ян 4:6-7).

Так само, коли віруючі змінюються на більш люблячих, більш схожих на Христа людей, вони отримують ресурси для того, щоб краще жити в мирі з тими, хто їх оточує. Вони розвивають здатність прощати кривди, заподіяні їм, і краще усвідомлюють кривди, які вони можуть заподіяти іншим. У міру того, як християнин зростає в духовній зрілості, він зможе допомагати іншим так, як це було б неможливо раніше. Коли він зі смиренням ставиться до інших, можна уникнути багатьох міжособистісних конфліктів. "Якщо це залежить від вас, – живіть з усіма людьми в мирі" (Римлянам 12:18). Таким чином, християнин переживає більше міжособистісного миру.

Однак бувають випадки, коли міжособистісний конфлікт може навіть погіршитися, коли людина стає віруючою в Христа. Саме про це говорив Ісус, коли сказав, що Він прийшов не для того, щоб принести мир на землю в Матвія 10:34-36. Ісус попереджав про переслідування, які прийдуть на Його послідовників, коли вони зіткнуться зі світом, який відкидає Його. Хоча християни в західному світі протягом останніх кількох століть мали чудовий рівень захисту від переслідувань, більшість країн світу протягом останніх двадцяти століть були дуже вороже налаштовані до християн. Проте, незважаючи на міжособистісні потрясіння, які християнин може переживати, коли ті, хто відкидає Христа, відкидають і його самого - навіть члени його власної сім'ї, - християнин все ще може мати внутрішній мир. Ісус обіцяв: "Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам. Хай не тривожиться ваше серце і не лякається" (Ів. 14:27). Наш Господь також сказав: "Заповідаю вам, щоб ви любили один одного. Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене він раніше від вас зненавидів. Коли б ви були від світу, то світ своє любив би; ви ж не від світу, а Я вибрав вас зі світу, тому світ і ненавидить вас. Згадуйте слова, які Я сказав вам: Раб не більший за свого пана. Якщо Мене переслідували, то й вас будуть переслідувати; якщо Моє слово зберегли, то й ваше зберігатимуть" (Ів. 15:17-20). І: "Це Я сказав вам, щоб у Мені ви мали мир. У світі зазнаєте страждання, але будьте відважні: Я переміг світ!" (Івана 16:33). В даному випадку Ісус прийшов не для того, щоб принести мир невіруючому світу, але Він приніс мир тим, хто Йому довіряє.

А як же "мир на землі", який ангели проголосили при народженні Ісуса? Перший прихід Ісуса не приніс міжнародного миру, але Він обіцяв, що прийде знову. Єдиний спосіб досягти міжнародного миру - це коли кожне коліно схилиться і кожен язик визнає, що Ісус Христос є Господь (Филип'ян 2:10), і Господь займе Своє законне місце як Цар над царями і Господь над панами. Коли Христос царюватиме, а народи житимуть у послуху Йому, тоді буде мир у всьому світі (див. Михея 4:2-4; Ісаї 2:4).

Підсумовуючи, Ісус, Владика миру, прийшов, щоб показати грішним людям шлях до миру з Богом. Він дає віруючим ресурси, щоб відчути внутрішній мир і допомагає їм стати такими людьми, які можуть жити в мирі з іншими. Однак як Ісус страждав від переслідувань, так і Його послідовники будуть переслідуватися. Але навіть у переслідуваннях вони можуть відчувати Божий мир. І нарешті, коли Ісус повернеться і встановить Своє Царство, світ буде об'єднаний миром.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи прийшов Ісус, щоб принести мир на землю?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries