settings icon
share icon
Запитання

Що таке страсті Христові?

Відповідь


Термін "страсті Христові" набув у богослов'ї технічного або напівтехнічного значення, позначаючи час від молитви Ісуса в Гетсиманському саду до Його смерті на хресті - час Його найбільших страждань. Про ці події розповідає фільм Мела Гібсона "Страсті Христові". На Великдень також популярні "страсні п'єси" - інсценізації останніх годин життя Ісуса, в яких Він страждав. Страсті Христові описані в Євангеліях від Матвія 26:36-27:56, від Марка 14:32-15:41, від Луки 22:39-23:49 та від Івана 18:1-19:37.

Святе Письмо часто наголошує на стражданнях Христа. Дійсно, розп'яття Христа є вершиною людської історії та головною темою вчення апостолів: "бо я вважав за правильне не знати серед вас нічого, крім Ісуса Христа, і то розп’ятого" (1 Коринтян 2:2, УБТ). Саме через страсті Христові ми стаємо праведними перед Богом.

Важливо зазначити, що страждання Христа - Його страсті - були справжніми. Це не так, ніби Він просто здавався страждаючим; Він насправді страждав і помер. Коли Ісус молився в Гефсиманії: "Отче Мій, якщо можливо, нехай Мене обмине ця чаша" (Мт. 26:39), Він справді страждав від того, що мав перенести (пор. Лк. 22:44). Коли Його били і знущалися, коли терновий вінець тиснув на Його голову, коли Його прибивали до хреста, коли Він висів там і намагався дихати, Він переживав справжні, болісні страждання, щоб заплатити за наші гріхи. Він перетерпів усе це, щоб врятувати тих, хто повірить у Нього.

В Ісаї 53:4-12 передбачені страсті Христові і розкрите їхнє значення:

“Але ж Він поніс на Собі наші недуги, взяв на Себе наші страждання, тоді як ми вважали, що Він покараний, побитий і принижений Богом. Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, – Його ранами ми оздоровлені! Всі ми заблукали й розбрелися, як вівці, – кожний з нас пішов власною дорогою, та Господь поклав на Нього гріхи всіх нас.

Над Ним знущались, принижуючи Його, але Він не відкривав Своїх уст. Його вели, як ягня, на заколення, – Він мовчав, як вівця, перед тими, котрі її стрижуть, – так і Він не відкривав Своїх уст. Після катувань і суду Його забрали… Хто з Його народу міг усвідомити, що Він забирається з землі живих, і що за беззаконня Мого народу Його приречено на смерть? Йому могилу визначили зі злочинцями, але Він був похований в багатого, адже Він не вчинив жодного злочину, і Його уста не знали неправди.

На те була Господня воля, щоб завдали Йому ран і смерті. Якщо віддасть Своє життя, як викупну жертву, то Він побачить Своє потомство, – продовжаться Його дні, й Господні наміри щодо Нього будуть успішними. Після Своїх страждань Він побачить хороші плоди , і буде задоволений. Пізнавши Мого праведного Слугу, багато людей будуть виправдані, адже їхні гріхи Він понесе на Собі. Тому дам Йому уділ серед великих, – Він ділитиме здобич з найсильнішими за те, що віддав Себе на смерть, і був зарахований до злочинців. Отже, Він поніс на Собі гріхи багатьох і за злочинців заступатиметься.”

У сучасному вжитку слово "страсть” або “пристрасть” може мати значення сильної емоції і навіть асоціюватися з любов'ю. Але Ісус не терпів страждань через сильну емоцію, яка спалахнула на деякий час, а потім пройшла. Люди сьогодні можуть мати "припадки пристрасті" і робити необдумані вчинки, про які потім шкодують, але це не є пристрастю Христа. Ісус прийшов на землю для того, щоб віддати своє життя за нас, і Він ніколи не відступав від цього (див. Матвія 16:21-23 і 21:24). Дійсно, в книзі Об'явлення Ісус описаний як Агнець, заколений від створення світу (Об'явлення 13:8).

Страждання Ісуса були викликані не пристрастю (сильною емоцією), а чітко визначеною метою!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке страсті Христові?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries