settings icon
share icon
Запитання

Ісус зцілив двох сліпих (Матвія 20:29-34) чи одного сліпого (Марка 10:46-52; Луки 18:35-43)?

Відповідь


Незважаючи на очевидні розбіжності, ці три уривки стосуються одного й того ж випадку. В Євангелії від Матвія йдеться про двох чоловіків, зцілених, коли Ісус залишав Єрихон. Марк і Лука говорять лише про одного сліпого, але Лука каже, що це сталося, коли Ісус входив до Єрихону, а Марк записує, що це сталося, коли Він виходив з Єрихону. Існують належні пояснення очевидних розбіжностей. Давайте подивимося на них, перш ніж вирішувати, що це протиріччя і Біблія помиляється.

Про те, що це той самий випадок, свідчить схожість розповідей, які починаються з двох жебраків, що сидять на узбіччі дороги. Вони кличуть Ісуса, називаючи Його "Сином Давидовим" (Матвія 20:30; Марка 10:48; Луки 18:38), і в усіх трьох історіях люди, що стояли поруч, дорікають їм і кажуть замовкнути, але вони продовжують кричати до Ісуса (Матвія 20:31; Марка 10:48; Луки 18:39). Ці три розповіді описують майже ідентичні розмови між Ісусом і жебраками, і висновки історій також ідентичні. Жебраки відразу прозрівають і йдуть за Ісусом.

Тільки Марк вирішив назвати одного з жебраків Вартимеєм, можливо тому, що Вартимей був відомий читачам Марка, або вони знали батька Вартимея, Тимея, в той час як інший сліпий був їм незнайомий. У будь-якому випадку, той факт, що Марк і Лука згадують лише одного жебрака, не суперечить розповіді Матвія. Марк і Лука ніколи не говорять, що жебрак був тільки один. Вони просто зосереджуються на одному, Вартимеї, який, ймовірно, був більш голосним з двох. Матвій говорить про обох сліпих, які кликали Ісуса, чітко вказуючи на те, що їх було двоє.

Інше питання полягає в тому, чи Ісус входив до Єрихону, чи виходив з нього. Біблійні коментатори посилаються на той факт, що в той час існувало два Єрихони: один - курган стародавнього міста (який існує і сьогодні), а інший - заселене місто Єрихон. Тому Ісус міг зцілити обох чоловіків, коли виходив з давнього Єрихону і входив до нового міста Єрихону.

У будь-якому випадку, зосередитися на цих незначних деталях, виключаючи все інше, означає пропустити суть історії - Ісус зцілив сліпих, довівши, що Він справді був Сином Божим з силою, яка перевищує все, що може мати смертна людина. На відміну від фарисеїв, які відмовлялися бачити те, що було перед їхніми очима, наша відповідь Ісусу має бути такою ж, як і відповідь сліпих - закликати Його дати нам очі, щоб побачити духовну істину, визнати Його таким, яким Він є, і слідувати за Ним.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Ісус зцілив двох сліпих (Матвія 20:29-34) чи одного сліпого (Марка 10:46-52; Луки 18:35-43)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries