settings icon
share icon
Запитання

Чому і Ісуса, і сатану називають ранковою зіркою?

Відповідь


Перша згадка про ранкову зорю як про особу міститься в Ісаї 14:12: "Як же ти впав з неба, досвітня зоре, сину зірниці, – розбився об землю, погромнику усіх народів" (УБТ). З решти уривка зрозуміло, що Ісая має на увазі падіння сатани з неба (Луки 10:18). Отже, в даному випадку ранкова зірка відноситься до сатани. В Об'явленні 22:16 Ісус безпомилково ідентифікує Себе як ранкову зірку. Чому і Ісус, і сатана описані як "ранкова зірка"?

Цікаво відзначити, що поняття "ранкова зірка" - не єдине поняття, яке застосовується як до Ісуса, так і до сатани. В Об'явленні 5:5 Ісус названий левом з коліна Юдиного. В 1 Петра 5:8 сатана порівнюється з левом, який шукає когось, щоб зжерти. Справа в тому, що і Ісус, і сатана, до певної міри, мають схожість з левами. Ісус подібний до лева тим, що Він є Царем, Він царствений і величний. Сатана схожий на лева в тому, що він прагне поглинути інші створіння. Однак на цьому схожість між Ісусом, сатаною і левами закінчується. Ісус і сатана схожі на левів дуже різними способами.

Ідея "яскравої ранкової зірки" - це зірка, яка затьмарює всі інші, а Ісус - це Той, кого називають "яскравою". Сатана БУВ ранковою зіркою. Ісус, як втілений Бог, Господь Всесвіту, Є яскравою і ранковою зіркою. Ісус є найсвятішим і найпотужнішим "світлом" у всьому всесвіті. Отже, хоча і Ісуса, і сатану можна описати як "ранкову зірку", це в жодному разі не означає, що Ісус і сатана є рівними. Сатана - це створена істота. Його світло існує лише в тій мірі, в якій його створив Бог. Ісус є світлом для світу (Івана 9:5). Тільки світло Ісуса є "яскравим" і самодостатнім. Сатана може бути ранковою зіркою, але він є лише поганою імітацією єдиної справжньої яскравої ранкової зірки, Ісуса Христа, світла світу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому і Ісуса, і сатану називають ранковою зіркою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries