settings icon
share icon
Запитання

Що означає ім'я Ісус?

Відповідь


Якщо коли-небудь якесь ім'я було наповнене значенням, то це ім'я “Ісус”. Писання говорить, що Ісусові було дано "Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних" (Филип'ян 2:9-10, УБТ). Чому ім'я нашого Господа таке могутнє? Що означає ім'я Ісус?

Ім'я Ісус, сповіщене Йосипу та Марії через ангелів (Матвія 1:21; Луки 1:31), означає "Яхве спасає" або "Яхве є спасіння". У перекладі з івриту та арамейської це ім'я звучить як Єшуа. Це слово є поєднанням "Я", скорочення від Яхве, імені Бога Ізраїлю (Вихід 3:14), і дієслова "яша", що означає "рятувати", "визволяти" або "спасати".

При перекладі з івриту на давньогрецьку, мову оригіналу Нового Заповіту, ім'я Єшуа стає Ієсус (Iēsous). В українській мові Ієсус стає Ісусом. Таким чином, Ієшуа і, відповідно, Ісус Навин та Ісус означають "Яхве рятує" або "Господь є спасіння".

Ім'я Ісус було досить популярним в Юдеї першого століття. З цієї причини нашого Господа часто називали "Ісусом з Назарету", вказуючи на місце Його дитинства - місто Назарет в Галілеї (Матвія 21:11; Марка 1:24; Луки 18:37; Івана 1:45; Івана 19:19; Дії 2:22). Незважаючи на свою поширеність, ім'я Ісус є надзвичайно значущим. Ісус був посланий Богом з певною метою, і Його особисте ім'я свідчить про цю місію. Подібно до того, як Ісус Навин у Старому Завіті привів свій народ до перемоги над ханаанеянами, Ісус у Новому Завіті привів свій народ до перемоги над гріхом та його духовними ворогами.

У Гал. 4:4-5 сказано: "Коли ж прийшла повнота часу, Бог послав Свого Сина, Який народився від жінки і був під Законом, аби викупити тих, які під Законом, щоб ми одержали усиновлення". Бог послав Ісуса, щоб спасти нас (Івана 3:17). Значення імені Ісуса - "Яхве спасає" - розкриває Його місію (спасти і визволити) і Його особистість як Спасителя світу. У той же час, поширеність імені Ісуса підкреслює Його людяність і смиренність. Син Божий очистив Себе від Своєї слави, щоб стати смиренною людиною (Филип'ян 2:6-8).

Ім'я Ісус важливе через його значення і через те, кого воно представляє. В особі Христа Ісуса є сила і влада, і, звичайно ж, людина позначається цим ім'ям. Більше, ніж з іншими іменами, ми пов'язуємо ім'я Ісуса з Його особливим характером, якостями та вчинками, як видно з наступних біблійних істин:

Спасіння тільки в імені Ісуса: "Він є камінь, знехтуваний вами, будівничими, – камінь , що став наріжним. І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!" (Дії 4:11-12; див. також Івана 14:6; 20:31; Дії 2:21; Йоіла 2:32; 1 Коринтян 6:11; 1 Івана 2:12).

Прощення гріхів отримується через ім'я Ісуса: "Про Нього свідчать усі пророки, що кожний, хто вірить у Нього, Його Ім’ям отримує прощення гріхів!" (Дії 10:43; див. також 22:16).

Віруючі люди хрестяться в ім'я Ісуса: "А Петро сказав їм: Покайтеся, і нехай охреститься кожний з вас в Ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, і приймете дар Святого Духа!" (Дії 2:38; див. також Матвія 28:19; Дії 8:12,15-16; 10:48; 19:5).

Зцілення і чудеса відбувалися в ім'я Ісуса: "І вірою в Ім’я Його – Його Ім’я оздоровило того, кого бачите й знаєте. Віра, яка від Нього, дала йому це зцілення перед усіма вами" (Дії 3:16; див. також вірші 6-8 і 4:30).

Ісус вчить віруючих молитися в Його ім'я, тобто молитися в Його владі, молитися так, як молився б Він: "І що тільки попросите в Моє Ім’я, те й зроблю, щоби прославився Отець у Сині. Коли Мене про щось попросите в Моє Ім’я, – Я те зроблю" (Івана 14:13-14; див. також 15:16; 16:23-24).

Ісус у всьому відповідає Своєму імені. Ім'я Ісус нагадує нам про силу, присутність і мету воскреслого Христа. Воно запевняє нас, що Божий милостивий намір - спасти нас. Наш Господь Ісус привів Бога до людей, а тепер приводить людей до Бога через спасіння, яке Він придбав. У Біблії, коли люди говорили або діяли в ім'я Ісуса, вони робили це як представники Господа з Його владою. Саме життя віруючої людини має бути прожите в ім'я Ісуса (Кол. 3:17) і цим приносити славу Божу: "Ось чому й молимося … щоб у вас прославилося Ім’я Господа нашого Ісуса, а ви – в Ньому, за благодаттю нашого Бога і Господа Ісуса Христа" (2 Солунян 1:11-12).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає ім'я Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries