settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус був дещо меншим за ангелів (Псалом 8:6; Євреїв 2:7)?

Відповідь


Псалом 8:6 - це пророцтво про Ісуса Христа. Коли псалмоспівець роздумує про славу Господню, його розум звертається до величі Божого творіння. Він також починає думати про людину і задає це питання в Псалмі 8:5: "то хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що провідуєш його?" (УБТ). Далі у вірші 6 читаємо: "Ти зробив його дещо меншим від ангелів, славою і честю увінчав його". Псалом 8:7 продовжує: "Ти дав йому владу над ділами рук Своїх, – все підкорив йому під ноги". Псалмоспівець зрозумів з Буття 1:26-28, що Бог дав людині владу керувати створеним світом. “Людина” могла стосуватися Адама як глави людського роду. Створений з людським тілом і наділений цією владою, Адам був “дещо меншим” за ангелів, але він був увінчаний славою і честю, тому що був створений за образом Божим.

У Посланні до Євреїв 2:6-8 автор цитує Псалом 8:6, а потім коментує всю повноту підпорядкування творіння “людині”: "Коли ж підпорядкував їй усе, то не залишив нічого, що було б їй не підпорядковане". Далі автор Послання до Євреїв ідентифікує “людину” як Ісуса Христа: "А бачимо Ісуса, Який, через те, що витерпів смерть, був увінчаний славою і честю. Він став дещо меншим за ангелів, щоби за Божою благодаттю зазнати за всіх смерть" (вірш 9).

Застосовуючи Псалом 8:6 до Ісуса Христа, автор Послання до Євреїв називає Його “людиною”. Це підкреслює людяність Христа і його зв'язок з першим Адамом, а також виділяє Його як найбільший приклад людини. Ісус Христос насправді є Другим Адамом, новим Адамом, який прийшов, щоб безпосередньо боротися з тим, що перший Адам приніс людству і ніколи не зміг перемогти, а саме зі смертю (див. 1 Коринтян 15:45). Тема Євангелія від Луки полягає в тому, що Ісус є Сином Людським (див. Луки 19:10); Ісус є Другим Адамом, який прийшов, щоб звільнити людство від смерті через Свій хрест, поховання і порожній гріб.

Крім того, прийнявши на Себе безгрішну плоть у Втіленні, Ісус став “дещо меншим за небесні істоти”. Ісус "понизив Самого Себе, прийнявши образ раба", коли прийняв людську плоть (Филип'янам 2:7). Законодавець поставив Себе в залежність від Закону (Гал. 4:4). Багатий став бідним заради нас (2 Коринтян 8:9). “Так само і Син Людський – прийшов Він не для того, щоби служили Йому, а щоби послужити й віддати Свою душу як викуп за багатьох!" (Матвія 20:28). Ангели дивуються Втіленню і бажають зазирнути в Євангеліє (1 Петра 1:12).

Те, що Він став “дещо менше за ангелів" і назавжди прийняв тіло, жодним чином не применшило божественності Христа. Ісус ніколи не переставав бути Богом; Він просто показав лагідність і поблажливість Бога. Після Втілення Він був Боголюдиною.

В результаті Своєї спокутної роботи на хресті Ісус був увінчаний славою і честю, і тепер Він сидить праворуч Свого Небесного Отця (Кол. 3:1). Автор Послання до Євреїв вказує на те, що смиренний стан Ісуса був тимчасовим: у деяких перекладах сказано, що Він став меншим за ангелів “на деякий час” (Євр. 2:7). Ісус піднесений над усіма ангелами, і одного дня перед Його ім'ям схилиться кожне коліно і кожен язик визнає, що Ісус Христос є Господом на славу Бога Отця (Филип'ян 2:9-11).

Віруючі в Христа будуть царювати з Ним у майбутньому, славному тисячолітті. Христос підкорить собі все, як Другий Адам. Те, що не вдалося зробити першому Адаму та його нащадкам через наші гріхи (див. Євр. 2:8), зробить останній Адам, і прокляття буде скасоване (див. Іс. 65:17-25). Всі віруючі будуть вічно розділяти славу Христа, живучи з Ним на Його новому небі і новій землі. Якби Ісус не став “дещо меншим” за ангелів, не було б викуплення ні для кого з нас. Хвалімо Господа, що Він упокорив Себе, щоб прийти до нас і знайти та спасти загиблих (Луки 19:10)!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус був дещо меншим за ангелів (Псалом 8:6; Євреїв 2:7)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries