settings icon
share icon
Запитання

Якими були ключові події в житті Ісуса Христа? (Частина 3)

Відповідь


Нижче наведені ключові події в житті Христа та біблійні книги, в яких вони описані (частина 3):

Таємна вечеря: (Матвія 26:1-30; Марка 14:12-26; Луки 22:7-38; Івана 13:1-38) - Ця пронизлива остання зустріч з учнями, яких Він любив, починається з предметного уроку від Ісуса. Учні сперечалися про те, хто з них найбільший (Луки 22:24), демонструючи свою явно безбожну точку зору. Ісус тихо підвівся і почав вмивати їм ноги, що зазвичай робив найнижчий, найпростіший раб. Цим простим вчинком Він нагадав їм, що Його послідовники - це ті, хто служить один одному, а не ті, хто очікує, щоб їм служили. Далі Він пояснив, що якщо Агнець Божий не очистить гріх людини, вона ніколи не буде чистою: "Якщо не вмию тебе, не матимеш частки зі Мною" (Ів. 13:8, УБТ). Під час Тайної Вечері Ісус також вказує на зрадника Юду, який видасть Його владі і стане причиною Його арешту. Учні засмутилися, коли Ісус сказав, що один з них зрадить Його, і задалися питанням, хто ж це може бути. Вони були ще більш збентежені, коли Ісус підтвердив, що це Юда, якому Він наказав піти і швидко зробити те, що той повинен був зробити. Також на цій вечері Ісус уклав Новий Завіт у Своїй крові і дав нову заповідь, що ті, хто йде за Ним, повинні любити одне одного і жити силою Святого Духа. Ми згадуємо про укладення Ісусом Нового Завіту щоразу, коли приступаємо до християнського таїнства причастя, святкуючи Христове тіло, яке було за нас зламане, і Його кров, яка була пролита за нас.

Арешт у Гетсиманському саду: (Мт. 26:36-56; Мк. 14:32-50; Лк. 22:39-54; Ів. 18:1-12) - Після Тайної Вечері Ісус повів учнів до Гетсиманського саду, де сталося кілька подій. Ісус відокремився від них, щоб помолитися, і попросив їх також молитися. Але кілька разів Він повертався і знаходив їх сплячими, втомленими і засмученими перспективою втратити Його. Молячись, Ісус просив Отця відвести чашу гніву, яку Він мав випити, коли Бог вилив на Нього покарання за гріхи світу. Але, як і в усьому, Ісус підкорився волі Отця і почав готуватися до смерті, підкріплений ангелом, посланим служити Йому в Його останні години. Юда прибув з натовпом і вказав на Ісуса поцілунком, після чого Ісуса заарештували і відвели до Каяфи на перший з низки інсценованих судів.

Розп'яття і поховання: (Матвія 27:27-66; Марка 15:16-47; Луки 23:26-56; Івана 19:17-42) - Смерть Ісуса на хресті стала кульмінацією Його служіння на землі. Він народився як людина, щоб померти за гріхи світу, щоб ті, хто вірить в Нього, не загинули, але мали життя вічне (Івана 3:16-18). Визнавши Його невинним за всіма звинуваченнями, Пилат, тим не менш, віддав Ісуса на розп'яття народу. Події того дня записані так: сім Його останніх слів, знущання і глузування воїнів і натовпу, кидання жереба серед воїнів про одяг, а також три години темряви. У той момент, коли Ісус віддав Свого духа, стався землетрус, і величезна, важка завіса, що відокремлювала Святе Святих від решти храму, була розірвана зверху донизу, що означало, що доступ до Бога тепер відкритий для всіх, хто вірить в Ісуса. Тіло Ісуса зняли з хреста, поклали в позичену гробницю і залишили до закінчення суботи.

Воскресіння: (Матвія 28:1-10; Марка 16:1-11; Луки 24:1-12; Івана 20:1-10). Біблія не описує власне воскресіння, а розповідає про порожній гріб і звістку про те, що Ісус воскрес. Вона також говорить про те, що Він з'явився багатьом. Ми дізнаємося, що Ісус воскрес із мертвих, коли жінки прийшли до гробу, де Він був покладений, щоб підготувати Його тіло до поховання. Євангелія описують цю подію по-різному. Коротше кажучи, гріб був порожній, жінки були спантеличені, і ангели сповістили їм, що Ісус воскрес. Ісус з'явився їм. Петро та Іван також переконалися, що гріб порожній, і Ісус з'явився учням.

Явлення після воскресіння: (Матвія 28:1-20; Марка 16:1-20; Луки 24:1-53; Івана 20:1-21:25; Дії 1:3; 1 Коринтян 15:6) - Протягом сорока днів між розп'яттям і вознесінням Ісус багато разів з’являвся людям. Вранці свого воскресіння Він з'явився Марії, матері Якова, та іншим жінкам, які йшли від гробу, щоб знайти учнів (Матвія 28:9-10). Потім Він з'являється Марії Магдалині біля гробу (Івана 20:11-18). Пізніше того ж дня Ісус з'являється Петру (Луки 24:34; 1Кор. 15:5), а також Клеопі та іншому учню на шляху до Емаусу (Луки 24:13-32). Потім Ісус з'являється десятьом учням - Хома відсутній (Луки 24:36-43; Івана 20:19-25), а пізніше з'являється всім одинадцятьом учням, включно з Хомою (Івана 20:26-31). У Галілеї Ісус з'являється сімом учням біля моря (Івана 21:1-25) і приблизно 500 учням одночасно (1 Коринтян 15:6). Воскреслий Христос також з'являється Своєму зведеному братові Якову (1Кор. 15:7) і, нарешті, Павлу (1Кор. 15:8). Під час цих зустрічей Ісус багато чому навчає Своїх учнів і дає їм Велике доручення.

Вознесіння: (Луки 24:50-53; Дії 1:9-12) - Останньою дією Ісуса на землі було Його вознесіння на небо в присутності учнів. Він був піднятий на хмарі, яка приховала Його від їхніх очей, але два ангели з'явилися, щоб сказати їм, що одного дня Він повернеться таким же чином. А поки що Ісус сидить праворуч Отця Небесного. Те, що Він сидить, означає, що Його справа завершена, як Він підтвердив перед смертю на хресті, коли сказав: “Звершилося!”. Більше нічого не потрібно робити, щоб забезпечити спасіння тих, хто вірить у Нього. Його земне життя закінчилося, ціна сплачена, перемога здобута, і сама смерть переможена. Алілуя!

"Є багато іншого, що вчинив Ісус. Якби докладно описати все, то, думаю, що світ не вмістив би написаних книг" (Ів. 21:25).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими були ключові події в житті Ісуса Христа? (Частина 3)
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries