settings icon
share icon
Запитання

Якими були ключові події в житті Ісуса Христа? (Частина 2)

Відповідь


Нижче наведені ключові події в житті Христа та біблійні книги, в яких вони описані (частина 2):

Нагодування 5 тисяч: (Матвія 14:15-21; Марка 6:34-44; Луки 9:12-17; Івана 6:5-13) - З п'яти маленьких хлібів і двох рибин Ісус створив достатньо їжі, щоб нагодувати набагато більше 5 000 чоловік. Євангелія говорять нам, що там було 5 000 чоловіків, але Матвій додає, що там були також жінки і діти. За деякими оцінками, натовп сягав 20 000 чоловік. Але наш Бог є Богом щедрого забезпечення, і мало є багато в руках Господніх. Ми отримуємо урок, коли бачимо, що перед тим, як помножити хліби і рибу, Ісус наказав натовпу сісти. Це прекрасна картина сили Божої, яка здійснює те, що ми не можемо, коли ми покладаємося на Нього. Люди нічого не могли зробити, щоб прогодувати себе; тільки Він міг це зробити. Вони мали лише копійки, але в Божих руках це стало бенкетом, який був не лише достатнім, але й щедрим.

Преображення: (Матвія 17:1-8; Марка 9:2-8; Луки 9:26-36) - Ця подія називається "Преображенням", що означає "зміна форми", тому що Ісус на очах Петра, Якова та Івана перетворився на відображення Його справжньої природи. Його божественна слава випромінювалася від Нього, змінюючи Його обличчя і одяг так, що євангельським авторам було важко це описати. Подібно до того, як апостол Іван використовував багато метафор, щоб описати те, що він бачив у видіннях Об'явлення, так і Матвій, Марк і Лука були змушені вдаватися до таких образів, як "блискавка", "сонце" і "світло", щоб описати зовнішність Ісуса. Воістину, вона була потойбічною. Поява Мойсея та Іллі, які розмовляють з Ісусом, показує нам дві речі. По-перше, ці двоє уособлюють Закон і Пророків, які передбачили прихід Ісуса і Його смерть. По-друге, той факт, що вони говорили про Його майбутню смерть в Єрусалимі (Лк. 9:31), показує їхнє передбачення цих подій і суверенного Божого плану, який розгортався саме так, як Він передбачив. Бог заговорив з небес і наказав учням "Слухайте Його!", тим самим заявивши, що Ісус, а не Мойсей та Ілля, тепер має силу і владу наказувати їм.

Воскресіння Лазаря: (Івана 11:1-44) - Лазар, брат Марії та Марти з Витанії, був особистим другом Ісуса, і саме тому сім'я послала за ним, коли Лазар захворів. Ісус затримався на кілька днів, перш ніж піти до Витанії, знаючи, що Лазар буде вже достатньо довго мертвий, щоб перевірити цей дивовижний прояв божественної сили. Тільки Бог має владу над життям і смертю, і, воскрешаючи Лазаря з гробу, Ісус ще раз підтвердив Свою владу як Бога і Свою перевагу над смертю. Через цей випадок Син Божий буде прославлений у безпомилковий спосіб. Як і у випадку з багатьма іншими чудесами та інцидентами, однією з цілей було, щоб учні - і ми - "увірували" (Івана 20:31). Ісус є тим, за кого Себе видає, і це найдивовижніше з Його чудес свідчить про це. Ісус сказав Марті: "Я є воскресіння і життя" (Івана 11:25) і запитав її, чи вірить вона в те, що Він говорить. Це основа християнського життя. Ми віримо, що Ісус є самою силою воскресіння, і ми віримо, що Він дарує нам вічне життя через цю силу. Ми поховані з Ним і воскресаємо завдяки Його владі над смертю. Тільки через Його силу ми можемо бути по-справжньому врятовані.

Тріумфальний в'їзд: (Матвія 21:1-11, 14-17; Марка 11:1-11; Луки 19:29-44; Івана 12:12-19) - Тріумфальний в'їзд Ісуса в Єрусалим за тиждень до розп'яття є основою так званої Вербної неділі. Натовп, який вітав Його, встеляв Йому дорогу пальмовими гілками, але поклоніння Йому було нетривалим. Вже за кілька днів інший натовп вимагатиме Його смерті, вигукуючи: "Розіпни Його! Розіпни Його!" (Луки 23:20-21). Але коли Він в'їжджав до Єрусалиму на спині ослятка, Він отримав обожнювання натовпу і визнання Його як Месії. Навіть маленькі діти вітали Його, демонструючи, що вони знають те, чого не знали юдейські провідники, що Ісус - Месія. В'їзд Ісуса до Єрусалиму сповнив старозавітне пророцтво Захарії, повторене в Ів. 12:15: "Ось Цар твій іде, сидячи на молодому ослі".

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими були ключові події в житті Ісуса Христа? (Частина 2)
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries